Správa Športovej komisie CPM SMF k pretekom MMSR v Brne

Richard Karnok

Úvodné podujatie MMSR CPM a Vintage zahájili sezónu 2022 na víkendovej Jarnej cene Brna, ktorú už tradične výborne zorganizoval Road Racing Club Dvůr Králové nad Labem na čele s Petrom Civínom. Tri stovky pretekárov a hneď niekoľko seriálov, to dalo zabrať nielen samotným súťažiacim, ale aj organizátorom či zástupcom národných federácií. Pozrieme sa na toto podujatie práve z pohľadu Športovej komisie CPM SMF.

Slovenský šampionát moderných motoriek sa po rokoch koná ako medzinárodný a bodujú tak doň nielen jazdci SMF, ale aj zahraniční jazdci, ktorí sa vopred prihlásili, a sú držiteľmi iných licencií ako SMF (hneď dodám, že na záver sezóny budú ocenení aj najúspešnejší jazdci národného hodnotenia MSR, tak ako je to aj uvedené v Národných športových predpisoch CPM a riadne schválené valným zhromaždením CPM).

Osobne ma teší záujem predovšetkým českých pretekárov bojovať o body do nášho šampionátu, no hneď na úvod chcem vyjadriť ľútosť nad tým, že v niekoľkých prípadoch v Brne nastali problémy, ktoré však vznikli aj z toho, že to boli prvé preteky sezóny a do ďalších podujatí už bude jasné, čoho sa vyvarovať a ako vzniknuté situácie riešiť.

Prvým problémom bolo, že litrová trieda bola rozdelená na dvoje samostatné preteky CAMS a Alpe Adria. Tak sa stalo, že niektorí pretekári MMSR nevedeli v ktorých pretekoch štartovať. To sa týkalo tried MMSR SST1000, SBK a Slovakia Cupu +600. Keďže však oboje preteky jazdili na rovnaký počet kôl, urobili sme kompromis a jazdcom pridelili body podľa toho, aké dosiahli celkové časy pretekov. Iste, nie je to riešenie ideálne, ale v danom prípade snáď pochopiteľné. Navyše jazdcovi sme do tabuľky brali do úvahy výsledok z jeho úspešnejších pretekov.

Nepríjemnosti vznikli, keď sa v našej tabuľke vydanej časomierou neobjavili mená niektorých zahraničných pretekárov, alebo bolo prehodené poradie. Druhý prípad sme na mieste zaregistrovali, v prvom prípade sa stalo, že jazdec Stanislav Polák sa aj napriek mojim upozorneniam na časomiere v tabuľke neobjavil a prišiel tak o ocenenie na pódiu po pretekoch triedy Superbike. Pri rozhovore na časomiere si majiteľ firmy chybu uvedomil a vyjadril nad tým ľútosť. Pochopiteľne, body do hodnotenia MMSR Standa dostal, ale ešte raz touto cestou vyjadrujeme ospravedlnenie za túto nepríjemnosť, ktorá aj nás, ako športovú komisiu veľmi mrzela.

Ďalšou kapitolou boli poháre pre ocenených, ktoré boli, dovolím si tvrdiť, veľmi pekné, ale rok 2021 na štítku tam naozaj nemal čo hľadať. Po upozornení som okamžite skontroloval objednávku, ktorú som posielal výrobcovi, tam bol však správny rok 2022, čo vždy aj s pánom Milošom Balážom kontrolujeme. Po kontaktovaní firmy vyrábajúcej poháre a štítky nám bolo s veľkým ospravedlnením sľúbené, že budú vyrobené všetky štítky nanovo, tentoraz už so správnym rokom.

Na záver nám dovoľte poďakovať všetkým pretekárom MMSR CPM a Vintage za krásne výkony na pretekárskej dráhe, gratulujeme k úspechom a držíme palce do ďalších pretekov.

V prípade pripomienok ma prosím kontaktujte. To sa týka aj priebežných výsledkov, ktoré som rátal po pretekoch v Brne do druhej hodiny rannej…

Za ŠK CPM SMF
Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *