Z vyhodnotenia Moto Cupu

Richard Karnok

V poslednú októbrovú sobotu sa na okruhu Slovakia Ring slávnostne uzavrel aj seriál pretekov motocyklových nadšencov, začiatočníkov, profesionálnych pretekárov i nelicenčných jazdcov MOTO CUP. Pred pár dňami sme priniesli galériu, dnes oficiálnu tlačovú správu organozátora.

Vyhlasovania výsledkov celého seriálu sa zúčastnili nielen jazdci, ale aj partneri seriálu, ktorým patrí veľká vďaka za podporu, spoluprácu a hodnotné dary.
Večer prebehol v dobrej nálade pri pravom domácom guláši a debatách o prebehnutom seriáli.
Traja víťazi nelicenčných tried obdržali skúter Honda PCX. Ostatní ocenení získali hodnotné ceny ako motooblečenie, pneumatiky, prilby, stojany pod motocykle, poukážky na moto-doplnky a mnohé iné. Skúter Honda PCX však vyhrali aj ďalší siedmi vylosovaní účastníci seriálu.
Pravdivosť hesla tohto nového seriálu motocyklových pretekov z dielne Slovakia Ring – „Zúčastniť sa môže každý!“ potvrdil nielen záujem z radov nelicenčných i licenčných jazdcov ale aj fakt, že akcia sa stala obľúbenou aj za hranicami našej republiky.
Jazdcov z rôznych kútov Slovenskej republiky tak v priebehu sezóny doplnili záujemcovia z Maďarska, Česka, Rakúska, Slovinska, Poľska, Švajčiarska, Nemecka, či Litvy. Vyjadrenia oslovených víťazov sú povzbudivé a nabádajú aj ostatných v novej sezóne zúčastniť sa MOTO CUPu. Peter Podmajerský, ktorý vyhral prvé miesto v kategórii Open, netajil nadšenie: „Podujatie bolo úplne super! Môžem skonštatovať, že som sa v jazdení veľmi zlepšil, postúpil som aj do B kategórie. Určite by som odkázal ostatným aby v budúcej sezóne na tomto podujatí nechýbali.“ Spokojnosť neskrýval ani Attila Fehér, ktorý v kategórii -600 licencovaný absolvoval všetkých šesť kôl seriálu a obsadil 3.miesto. „Dráha je veľmi zaujímavá a oveľa lepšia ako dráhy v Maďarsku. Podujatie sa mi veľmi páčilo,“ pochválil organizátora. Tretí v kategórii +600 licencovaný Zoltán Nagy takisto pochválil dobrú organizáciu. „Všetkým, ktorí tu neboli, odkazujem, aby v budúcej sezóne určite prišli. Dá sa tu veľa jazdiť.“
Podporu myšlienke MOTO CUP vyjadril, medzi inými, aj maďarský majster sveta v triede 125 ccm z roku 2007 Gábor Talmácsi, ktorý sa podujatí aj aktívne zúčastňoval.
Na záver ešte rekapitulácia víťazov a vylosovaných pre tých, ktorí chýbali:
Ocenení:
-600 licencovaní
1.miesto – Martin Klimits
2.miesto – Roman Kudlík
3.miesto – Attila Fehér
+600 licencovaní
1.miesto – Martin Čermák
2.miesto – Szabolcs Rékási
3.miesto – Zoltán Nagy
-600 nelicencovaní
1.miesto – Oto Ostrožlík
2.miesto – Vladimír Havlík
3.miesto – Milan Murgaš
+600 nelicencovaní
1.miesto – Boris Melichárek
2.miesto – Branislav Lopatka
3.miesto – Zsolt Nagy
OPEN
1.miesto – Peter Podmajerský
2.miesto – Tokés Péter
3.miesto – Peter Smutný
Vyžrebovaní, ktorým prialo šťastie a získali skúter HONDA PCX:
1.     Jozef Murgaš
2.     Kopecz Zoltán
3.     Peter Neštický
4.     Andrej Haberl
5.     Barbora Jakubičková
6.     Károly Pozsonyi
7.     Martin Kadane
Celkové vyhlasovanie a žrebovanie prebehlo pod dohľadom notára.
Výhercom i vyžrebovaným srdečne blahoželáme!
Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na budúci rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *