Slovenský pohár spoznal víťazov

Richard Karnok

Tento víkend prebehli posledné preteky Slovenského Pohára CPM. Opäť raz nechýbala výborná atmosféra ani vzrušujúce súboje. Aj keď v niektorých triedach už bolo o celkových víťazoch rozhodnuté diváci mali možnosť sledovať strhujúce zápolenie.

Posledné preteky mali jazdci možnosť stráviť na slnkom zaliatom okruhu v Orechovej Potôni. Agentúra Slovakia Racing, ktorá podujatie organizuje z poverenia Slovenskej motocyklovej federácie pripravila vydarený deň, bez stresov a rozpakov. Presne tak ako sa na nedeľu a koniec sezóny patrí. Na trati však v závere seriálu niektorým išlo o cenné body, a tak s výjazdom z boxov pokojná atmosféra opadla a nastúpil tvrdý boj o pozíciu.

V triede 125 svoje schopnosti potvrdil Pavol Skovajsa. Víťazstvom si pripísal dvadsaťpäť bodov, ktoré mu priniesli celkové prvé miesto v hodnotení seriálu. V tesnom závese za Pavlom s rozdielom necelých štyroch sekúnd skončil Peter Rauch. V rámci seriálu sa obidvaja stretli na trati len druhý raz. Dúfajme, že v ďalšej sezóne ukážu viac spoločných súbojov. Napriek tomu, že Peter sa zúčastnil len troch kôl, v celkovom hodnotení skončil na štvrtom mieste len s dvojbodovou stratou na bronzovú pozíciu.
Vladimírovi Petrovičovi posledné preteky nevyšli podľa predstáv. Ani šieste miesto mu však nezabránilo, aby mohol stáť v celkovom hodnotení na prácne vybojovanom druhom mieste. Celkové hodnotenie uzatvára tretím miestom Róbert Malík, ktorý svoju pozíciu potvrdil v nedeľu tiež tretím miestom.

Martin Klimits mal v nedeľu smolu. Poslednú šancu na zvrátenie celkového poradia využil v kvalifikácii naplno, zajazdením najlepšieho času. Z vybojovanej prvej priečky  však nemohol odštartovať pre poruchu na motocykli. Počas zahrievacieho kola zistil, že niečo nie je v poriadku, ale žiaľ, pravidlá boli neúprosné a Martin musel svoj motocykel stiahnuť z trate. Nedobrovoľne tak uvoľnil miesto na trati pre ostatných. „Sezónu som poruchou začal a aj skončil,“ netajil sklamanie Martin. „Aj to ale patrí k tomuto športu. Dnes som tu jazdil výborné časy a cítil som, že v pretekoch budem ešte rýchlejší. A tak ma porucha mrzí o to viac.“  Ohromnú jazdu ukázal Ján Fízel, ktorý za najrýchlejším maďarským pretekárom Györgom Pelyhem skončil s rozdielom necelých osem desatín sekundy.
Roman Kudlík si po odstúpení z pretekov Martina Klimitsa a nenastúpení Pavla Mihalkoviča pre problémy s ventilom mohol vydýchnuť. V hodnotení Slovákov už nemal konkurenciu a mohol si bez nervov užiť preteky. Celkové hodnotenie seriálu ovládli v triede -600 maďarskí pretekári György Pelyhe, Imre Oldal a Tamás Bencsík.

V triede +600 v posledných pretekoch tejto sezóny dominovali Slováci. Čerstvý otec Radoslav Dulík neohrozene unikal Szabolcsovi Rékásimu a skončil na prvom mieste. „Tento rok prebehol super, bez pádu. Či už v rámci seriálu Fun Cup alebo v Slovenskom Pohári CPM sa mi darilo zlepšovať časy, napriek tomu, že s výkonom motocykla ešte nie sme úplne spokojní. Samozrejme, že cez zimu na ňom budeme robiť, a chceli by sme sa na budúci rok posunúť ďalej a zajazdiť aj iné okruhy – Pannonia Ring, Hungaroring, Brno, Most alebo Poznaň,“ zhrnul predsavzatia na nový rok Rado.
Ladislav Miklánek už bol zrejme zmierený s tretím miestom. V poslednom kole sa však pred ním zjavila clona z prachu maďarského pretekára a podarilo sa mu vybojovať druhé miesto. K neohrozenému víťazstvu v celkovom hodnotení Slovákov si tak pripísal aj absolútne víťazstvo v triede +600. Trojicu na stupňoch víťazov doplnil Zsolt Nagy alias Csonti, ktorý získal potrebné body, aby predbehol Radoslava Chmáru a získal tretie miesto aj v celkovom hodnotení Slovákov. Druhé miesto v celkovom hodnotení obsadil rýchly Szabolcs Rékási a tretie Róbert Bucsi, ktorý sa umiestnil v celkovom hodnotení Slovákov druhý.

Medzi veteránmi mali preteky hustú atmosféru pre Jaroslava Kamenického. Medzi Slovákmi už bolo rozhodnuté, ale v celkovom hodnotení musel podať výkon, aby ho nepredbehol Gábor Kapetz, ktorý mal na Jara stratu len jedenástich bodov. Napriek únave nepodľahol tlaku a podarilo sa mu uhájiť zaslúžené prvenstvo medzi veteránmi. Trojicu doplnil Juraj Knezovič, ktorému chýbal bod, aby stál na treťom mieste aj v celkovom hodnotení triedy. Medzi Slovákmi sa stal druhým.

Agentúra Slovakia Racing  má teraz príležitosť na krátke vydýchnutie a rekapituláciu sezóny. O chvíľu ich však už opäť čaká celý kolotoč povinností okolo novej sezóny. Nechajme sa prekvapiť čo nám, vybavení novými skúsenosťami, pripravia. V kuloároch sa už hovorí o mnohých vylepšeniach, ktoré určite posunú Slovenský Pohár CPM o úroveň vyššie. Ak chcete vedieť viac, sledujte stránku www.slovakiaracing.sk, kde sa dozviete aktuálne informácie o pripravovaných aktivitách.

Výsledky zo 16.9.:
125 kvalifikácia, 125 preteky, 125 Slováci
-600 kvalifikácia, -600 preteky, -600 Slováci
+600 kvalifikácia, +600 preteky, +600 Slováci
preteky veteráni, preteky veteráni Slováci

Konečné výsledky  Slovenského pohára CPM 2012 nájdete tu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *