Slovenský Pohár CPM 2012 na okruhu Formuly 1

Richard Karnok 1

AKTUALIZOVANÉ O GALÉRIU – Slovenský Pohár CPM 2012 sa prehupol do druhej polovice. Štvrté pokračovanie priviedlo jazdcov na maďarský okruh Hungaroring.

Organizátori podujatia už od štvrtka pripravovali zázemie štvrtého kola poháru. Slnkom zaliate údolie pri maďarskom mestečku Mogyoród, na ktorom je okruh vystavaný, bolo v tom čase ešte celkom pokojné. Akurát o pár boxov ďalej sa rozkladali tímy sajdkáristov, ktorí mali tiež na okruhu známom z Formuly 1 počas víkendu preteky majstrovstiev sveta. Od piatkového rána sa začali zbiehať aj naši pretekári. Po technickom preberaní umiestnili motocykle do boxov a začali sa pripravovať na štyri poobedňajšie voľné tréningy. V medzičase mohli sledovať sajdkáristov ako sa boria s nástrahami okruhu.

Víťaz triedy +600 Ladislav Miklánek

V sobotu sa od rána hmýrili v boxoch jazdci spolu s mechanikmi. Všetci pretekári sa snažili využiť posledný voľný tréning pred kvalifikáciou a nastaviť motocykel čo najlepšie na miestne podmienky. Obavy priniesla ohlásená prehánka, ktorá prinútila jazdcov a ich tímy pripraviť sa aj na mokrý variant, ale našťastie nebolo treba meniť pneumatiky ani nastavenie motocyklov. Po obednej prestávke nastalo obligátne rušné obliekanie kombinéz, rukavíc, nakoniec helma, posledné pobúchanie po pleci pre šťastie pred pretekmi od najbližších a vyraziť na okruh formovať sa na štartový rošt podľa kvalifikačného poradia. Na Hungaroringu sa súťažilo v triedach -600 a +600 na osem kôl.

V nižšej triede -600 sa po neúspechu v minulom kole pohára konečne podarilo nášmu pretekárovi Pavlovi Mihalkovičovi postaviť na pódium. So stratou na najrýchlejšieho pretekára čosi vyše päťdesiattri sekúnd skončil v celkovom hodnotení na desiatom mieste, to mu však stačilo na víťazstvo medzi Slovákmi. S výsledkom nebol stopercentne spokojný: „Išlo sa mi celkom dobre, ale na niektorých zákrutách mi motorka plávala. Viem, že som išiel aj skoro na brzdy,“ dodal Pavol s tým, že nabudúce chce určite zajazdiť lepší čas. Hungaroring pozná zo sedadla stodvadsaťpäťky a toto boli jeho len štvrté preteky v sedle silnejšieho stroja. Vedúci pretekár seriálu Roman Kudlík bol spomedzi Slovákov v cieli na siedmom mieste a v priebežnom hodnotení sa tak jeho náskok práve na Mihalkoviča zmenšil na trinásť bodov.

V triede +600 sa Slovákom darilo. Napriek nie celkom podarenému štartu preteky v celkovom hodnotení vyhral Ladislav Miklánek. Po tom, čo za sebou nechal najsilnejšieho maďarského jazdca Szabolcsa Rékásiho, ktorý musel preteky opustiť pre technické problémy, prišiel do cieľa s prehľadom prvý a to napriek tomu, že na tomto okruhu pretekal len druhýkrát. „Hungaroring sa mi páči,“ vysvetlil s úsmevom Ladislav. Po úvodnom trápení sa mu podarilo predbehnúť trojicu pomalších pretekárov a potom mu už nič nebránilo v pokoji dojazdiť do cieľa na prvom mieste. O výborné druhé miesto v celkovom hodnotení sa postaral Gabriel Kováč, ktorý stratil na Ladislava necelých šesť a pol sekundy.
Agentúra Slovakia Racing tentoraz vyhodnotila aj špeciálne ceny pre najväčších skokanov pohára – Roman Kučera a Juraj Varga získali uznanie za výrazný posun v časoch a Jaroslav Kamenický za časové umiestnenie v triede +600 Veterán, ktorá tentoraz nebola vyhlasovaná samostatne.
Slovenský Pohár CPM 2012 sa začína profilovať na zaujímavé podujatie. V niekoľkých boxoch rozložené tímy pripomínajú rodinné prostredie. Medzi tímami panovala priateľská nálada ale aj súťaživosť čo k pretekom patrí. Agentúra Slovakia Racing  sa nestratila ani v cudzom maďarskom prostredí a pripravila pre pretekárov náležité zázemie. Slovenský Pohár CPM 2012 sa ďalším, v poradí piatym podujatím vráti na okruh Slovakia Ring. Na preteky sa môžete registrovať na stránke www.slovakiaracing.sk, kde nájdete aj viac informácii.

Výsledky štvrtého kola Slovenského Pohára CPM 2012- traja najlepší slovenskí jazdci a ich najrýchlejšie kolá:

-600:
1.    Pavol Michalkovič    SVK    2:05.224
2.    Ján Fizel    SVK    2:04.685
3.    Juraj Benko    SVK    2:05.278

+600:
1.    Ladislav Miklánek    SVK    1:57.091
2.    Gabriel Kováč    SVK    1:58.460
3.     Zsolt Nagy    SVK    2:02.917

Kompletné výsledky ako aj priebežný stav budú k dispozícii po ich spracovaní.

Kalendár najbližších pretekov Slovenského Pohára CPM 2012
26.06.2012         Slovakia Ring
25.07.2012         Slovakia Ring
30.08.2012         Slovakia Ring
16.09.2012         Slovakia Ring

Jeden komentár k článku “Slovenský Pohár CPM 2012 na okruhu Formuly 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *