Slovenský pohár CPM 2012: Ide do tuhého

Richard Karnok

V predposledný augustový deň sa na Slovakia Ringu uskutočnilo podujatie Slovenského pohára CPM 2012, ktorý z poverenia Slovenskej motocyklovej federácie organizuje agentúra Slovakia Racing. Na 3737 metrov dlhom prvom variante nášho automotodrómu sa v niektorých triedach rozhodlo o celkových víťazoch, no niekde sa situácia pred záverečnými pretekmi poriadne zamotala.

Výborné počasie a iný variant trate prilákal na štart aj niekoľko pretekárov alpsko-jadranského šampionátu, ktorí tu svoje podujatie absolvujú cez víkend a takto využili možnosť trénovať. Dodali tak pretekom na výnimočnosti a na trati sa bolo naozaj na čo pozerať. Samozrejme, štartovali bez nároku na body.

Triedu 125 ccm ovládol Peter Rauch, ktorý dominoval kvalifikácii aj samotným pretekom. Vďaka druhému miestu sa však na čelo priebežného poradia dostal Pavol Skovajsa, ktorý má pred posledným podujatím jeden bol k dobru na vo štvrtok šiesteho Vladimíra Petroviča. Tretie miesto si tentoraz zo Slovakia Ringu odviezol Róbert Malík.

V kvalifikácii triedy -600 bol najrýchlejší Martin Klimits, ktorý za sebou nechal aj favorizovaných maďarských pretekárov. Svoju skvelú formu Martin potvrdil aj víťazstvom v pretekoch, keď s náskokom 1,3 sekundy porazil Imre Oldala. Na treťom mieste sa umiestnil György Pelyhe, ktorý sa však už teraz môže radovať zo zisku celkového víťazstva v Slovenskom pohári CPM.

Situácia sa však riadne zamotala v hodnotení Slovákov. Klimits pochopiteľne získal plný počet 25 bodov aj v tomto hodnotení a keďže jeho najväčší súper a celú sezónu vedúci jazdec seriálu Roman Kudlík skončil štvrtý, jeho náskok na čele sa zmenšil na štyri body a v septembri z toho nakoniec bude riadny nervák.

Klimitsa na stupňoch pre víťazov doplnili druhý Ján Fízel a tretí Pavol Mihalkovič, ktorý má rovnako šancu na celkové prvenstvo, ale vďaka 20-bodovej strate už len čisto teoretickú.

Opačná situácia je v triede +600, kde sa poradie zamotalo v priebežnom hodnotení, keď sa na čelo vďaka víťazstvu dostal Maďar Szabolcs Rékasi. Pre doteraz vedúceho jazdca seriálu, nášho Ladislava Miklánka zostalo vo štvrtkových pretekoch štvrté miesto, keď pred ním na druhom a treťom mieste skončili Róbert Bucsi a Attila Kerekes. Pred posledným podujatím tak Miklánek stráca na Rékasiho tri body.

V hodnotení Slovákov si „Lacika“ naopak môže vydýchnuť, tam mal isté celkové víťazstvo už pred týmito pretekmi. Na najvyššom stupni pódia stál v hodnotení našich poleman Bucsi, vedľa neho sa postavili Miklánek a Radoslav Dulík.

Medzi veteránmi bol tentoraz celkovo najrýchlejší Maďar Gábor Szigeti, druhým miestom sa však na čelo priebežného hodnotenia vrátil Jaroslav Kamenický, ktorý má pred záverečnými pretekmi vďaka 11-bodovému náskoku v rukách všetky tromfy. Na pódiu spomenutú dvojicu doplnil Juraj Knezovič.

Medzi Slovákmi je už rozhodnuté, v tomto prípade má „Kamo „ dostatočný náskok pred Knezovičom a stal sa tak už predčasne najrýchlejším slovenským veteránom.

Na víkend 15. a 16. septembra pripravila agentúra Slovakia Racing dva dni plné jazdenia. V sobotu sa uskutoční záverečné podujatie Fun Cup a už na druhý deň, 16. septembra sa bude konať posledný diel Slovenského pohára CPM opäť aj s voľnými jazdami pre všetkých záujemcov. Pre motorkárov je to výborná možnosť zakončiť sezónu čo najväčším počtom kilometrov strávených na okruhu, navyše opäť doplnených pretekmi Endurance.

Priebežný stav SP CPM nájdete tu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *