Robert Dimčev aj napriek problému spokojný

Richard Karnok

Pre Roberta Dimčeva z Motoclubu Baláž sa víkendové preteky Slovenského pohára v triede nad 600 cm3 skončili výborne, i keď nebyť rozopnutej čižmy, mohol rozhodne pomýšľať na ešte lepšie umiestnenie.

Robert Dimčev:
„K minulému víkendu na Slovakia Ringu, kde sa konal prestížny seriál IMRC sa môžem vyjadriť len a len veľmi pozitívne. Medzinárodný šampionát bol počas celého víkendu zorganizovaný na špičkovej úrovni, nestretol som sa s ničím, čo by mi tento môj názor vyvrátilo, alebo spochybnilo. Vládla tam vynikajúca rodinná atmosféra, jazdci, súperi boli medzi sebou veľmi priateľskí a pozitívne naladení.
Čo sa tréningov a pretekov týka, opäť všetko na jednotku, variant okruhu č.1 mi sadol a naozaj som si to na trati užíval, akurát to počasie trošku zo začiatku štrajkovalo, ale ako sme všetci videli, neskôr sa pridalo na našu stranu. Zrejme má športové srdce 😀
S mojou kvalifikáciou som veľmi spokojný, štartoval som na pretekoch pre mňa z pekného šiesteho miesta, akurát sa mi stala kuriózna vec, z nejakého dôvodu sa mi rozopla čižma, ktorá sa mi pri rýchlosti a tlaku vzduchu úplné celá otvorila až na členok, a musel som ju počas pretekov s jednou rukou aspoň na polovicu nasunúť naspať  🙂 To ma stálo prepadnutie sa v pretekoch o pár miest a stratu maximálnej koncentrácie. Napriek tomu som z pretekov neodstúpil a dojazdil na peknom siedmom mieste, s čím som veľmi spokojný, i keď tam mohla byť tá priečka podstatne lepšia.
Na záver tejto sezóny chcem poďakovať Motoclubu Baláž, že mňa a motorku pripravil na všetky preteky v sto percentom stave. Je mi cťou, že môžem jazdiť za tento tím a už teraz sa neviem dočkať ďalšej sezóny, kde to poriadne rozbalíme 🙂 Taktiež veľká vďaka patrí Petrovi Šurinovi, ktorý je zodpovedný za všetky tieto fantastické zážitky na trati počas prestížneho šampionátu IMRC.“