Pavol Grman hodnotí úspešný víkend

Richard Karnok

Po vydarenom víkende Pavla Grmana je isté, že už nikto nemôže ohroziť jeho tretiu priečku v hodnotení Slovenského pohára v triede do 600 cm3.

Pavol svojím tretím miestom v nedeľných pretekoch potvrdil kvality tímu KM Cars Racing, keď na stupňoch víťazov doplnil druhého Patrika Žáka, svojho tímového kolegu. Práve s ním zviedol súboj aj v pretekoch a pred posledným podujatím stráca práve na priebežne druhého Žáka štrnásť bodov.

Pavol Grman:
„Bol to pre mňa najlepší víkend zo všetkých za celú sezónu. Počasie vyšlo celkom fajn a každým kolom sa mi podarilo zlepšiť si o niečo čas. Počas kvalifikácie som zajazdil 2:17 a nejaké drobné, čo ma veľmi potešilo, lebo to bolo len o niečo viac ako Patrik Žák a vedel som, že moja štartová pozícia je vedľa neho, takže som bol veľmi spokojný. Štart mohol vyjsť aj lepšie, ale aj tak som sa prebojoval na druhú pozíciu, ktorú som sa snažil udržať. Darilo sa mi to asi 4, možno 5 kôl, ale zrazu na mňa zaútočil Patrik a ja v snahe vrátiť mu to naspäť som začal robiť veľa chýb. Zopárkrát sa naše pozície vymenili až pokiaľ mi nešmyklo zadné koleso v poslednej zákrute a vtedy som musel ubrať. Patrik sa dostal predo mňa a ja som mal už rešpekt, veď to pre nás bolo už aj tak dosť rýchlo, a tak som si len udržal 3. miesto. Aj tak to boli pre mňa najlepšie preteky a teším sa na ďalšie, aj keď posledné v tejto sezóne.“