Patrik Žák upevnil druhú pozíciu

Richard Karnok

Ďalší výkonnostný progres zaznamenal na Slovakia Ringu druhý pretekár priebežného poradia Slovenského pohára do 600 cm3 Patrik Žák.

Patrik po výbornom výkone obsadil v nedeľných pretekoch druhé miesto a pred záverečným podujatím, ktoré sa bude konať 13. októbra na prvom variante Slovakia Ringu, má na druhom mieste priebežného hodnotenia seriálu 14-bodový náskok na kolegu z tímu KM Cars Racing Pavla Grmana.

Patrik Žák:
„Slovakia Ring pre mňa nebol veľmi obľúbený okruh, čo bolo vidieť aj na voľných tréningoch, keď som sa nevedel dostať pod hranicu 2:20. Konečne prišla nedeľa, do kvalifikácie sme obuli novú pneumatiku, čas 2:17 bol super, znamenal šiestu štartovú pozíciu a druhú v Slovenskom pohári, keď vedľa mňa bol môj kolega Pali Grman. Do pretekov sa mi „konečne“ štart veľmi nevydaril, obehol ma aj Pali, tak som si povedal: nesmieš to vzdať, ako vždy 🙂 Ťahal som za ním, po asi dvoch výmenách medzi nami, tri kolá pred cieľom, som ho znovu dotiahol a predbehol, snažil som sa to udržať, čo sa mi aj podarilo s náskokom asi šesť sekúnd a mojím osobákom 2:15, o čom sa mi ani nesnívalo 🙂 Takže celkovo som bol siedmy, ale v Slovenskom pohári druhý za Jančim Fízľom. Slovakia Ring sa mi začína konečne páčiť, ďakujem otcovi za podporu a psychickú podporu Johnymu a Alexauto a v neposlednom rade KM Cars.“