Pannoniaring hostil druhé podujatie Slovenského pohára

Richard Karnok

Druhé podujatie Slovenského pohára, ktoré sa konalo v piatok 11. mája na maďarskom Pannoniaringu,  sa niesol v znamení tesných súbojov.

Už od rána sa z boxov maďarského okruhu Pannoniaring ozýval rev superšportových motoriek, ktoré pripravovali milovníci rýchlosti z blízkeho okolia na ďalšie preteky. Tímy rozložené po takmer všetkých boxoch a celom priestore depa, všadeprítomná vôňa paliva a gúm a úsmevy rozdávajúce okruhové hostesky vytvárali dojem veľkého podujatia takmer na nerozoznanie od známejších motocyklových podujatí. Jediné čo zatiaľ, pochopiteľne, chýba, sú davy divákov. Tí budú mať možnosť navštíviť v poradí už tretiey pretek v nedeľu 27. mája na okruhu Slovakia Ring, kde bude Slovenský Pohár CPM po prvýkrát ako samostatné podujatie so všetkým čo k veľkým pretekom patrí.
Pannoniaring patrí k okruhom, ktoré sú technicky náročné, napriek tomu však rýchle. Štyritisíc sedemstoštyridsať metrov trate je popretkávaných osemnástimi zákrutami, ktoré vo všetkých zúčastnených vyvolávali obavy pri pohľade na odvážne nájazdy masy pretekárov v prvých zákrutách po štarte.

Podujatie SP skladalo z pretekov tried -600 a +600. Prvé časy meraných kvalifikačných jázd prezradili, že rozdiely medzi triedami na trati veľa neznamenajú. Najrýchlejší jazdci kategórie -600 sa hravo zmestili do prvej desiatky celkového poradia. Jazdci mali osem kôl, aby zabojovali v tesných súbojoch o ďalšie body.

V triede -600 vynikal mladý dvadsaťpäť ročný jazdec z tímu Bily Racing Team Martin Durdík, ktorý však ako držiteľ A licencie nemôže do hodnotenia SP bodovať. Na jednom zo svojich obľúbených okruhov sa predviedol pri každej možnosti – najprv zajazdil najrýchlejšie kolo tréningov vo svojej triede, následne vyhral prvé miesto v kvalifikácii, aby na tej istej pozícii hlavné preteky aj ukončil. Napriek pomerne úspešnému dňu nebol so svojím výkonom celkom spokojný, Pannoniaring už totiž zajazdil aj s lepším časom. Momentálne si Martin Durdík zvyká na nové pneumatiky: „Značka zostala, ale majú inú zmes, snažím sa teraz s nimi naučiť jazdiť a nastaviť si motorku ako potrebujem.“ Na stupni víťazov stáli vedľa Martina Imre Oldal, ktorý predviedol vyrovnanú jazdu a na treťom mieste György Pelyhe. Zo Slovákov boli najrýchlejší Roman Kudlík, Juraj Benko a Pavol Mihalkovič.

Ladislavovi Miklánkovi ušlo vo vyššej triede +600 víťazstvo len o kúsok. Napriek nie celkom vydarenému štartu sa mu rýchlo podarilo dostať do vedenia. Celý pretek odolával ostatný jazdcom len s tesným časovým rozdielom. V poslednom kole ho však zosadil z prvej priečky Róbert Bucsi. „V podstate celé preteky som ani nevedel, aký je rozdiel medzi mnou a druhým,“ prezradil uvoľnene po vyhlasovaní výsledkov Ladislav Miklánek a objasnil: „Keď sme obiehali toho čo bol o kolo pozadu, nechcel som riskovať kontakt v zákrute po cieľovke, tak som začal skôr brzdiť. Bolo by lepšie, keby boli jazdci rozdelení na skupiny,“ dodal. Tretie miesto vybojoval Jaroslav Kamenický, ktorý sa za zajazdený čas 2:04.836 postavil na prvé miesto pri vyhlasovaní výsledkov poradia veteránov.

Najbližšie preteky Slovenského pohára CPM 2012 sa koná v nedeľu 27. mája v domácom prostredí Slovakia Ringu. Pre všetkých milovníkov rýchlych motocyklov je vstup bezplatný. Prichystaný je celodenný program, ktorý bude pre divákov atraktívny. Jazdci sa zas môžu tešiť na vyššiu kvalitu zázemia, ktoré bude určené v ten deň len pre nich. Vyššia úroveň komfortu pre jazdcov, sprievodné akcie pre divákov a strhujúce súboje na rýchlej trati v domácom prostredí Slovakia Ringu – to všetko na vás čaká už o dva týždne, v nedeľu 27. mája. Jazdci sa na preteky môžu registrovať na stránke www.slovakiaracing.sk, kde nájdu aj viac informácii.

Tlačová správa Slovakia Racing

Výsledky z Pannoniaringu:

Kvalifikácia -600
Preteky -600
Kvalifikácia +600
Preteky +600
Preteky veteráni
Priebežné hodnotenie Slovenského pohára

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *