Moto Cup 27.06.2011 s Gáborom Talmácsim

Richard Karnok 3

Ostatný diel Moto Cupu na Slovakia Ringu bol opäť v hojnom zastúpení prihlásených účastníkov. Tentoraz ich bolo viac ako sto. Slniečko, dobré počasie a pohodová atmosféra opäť ovládli paddock.

Okorenením tohto dňa bola najmä účasť bývalého majstra sveta GP 125 z roku 2007 – Gábora Talmácsiho, ktorý sa o okruhu vyjadril takto:

„S traťou mam zatiaľ iba pozitívne skúsenosti. Doteraz som Slovakia Ring síce vyskúšal iba dva razy, ale žiadne negatívum som nenašiel. Dráha je ťažká, ale práve to preverí dobrého motorkára, nie je to trať kde nájdete tie správne línie a naučíte sa ju jazdiť za jeden deň. Aj ja mam pocit, že sa na nej stále mam čo učiť, je to výzva a veľmi ma to láka. Prvýkrát som ju skúsil na vlastnom aute počas návštevy podujatia VC SR, pretekov cestných motocyklov na okruhu 2011 a dnes, počas Moto Cupu, som ju konečne okúsil na svojej motorke, čo je samozrejme neporovnateľný pocit. Auto je fajn avšak motorka je predsa len môj život.“

 

A čo hovorí Gábor na samotné podujatie  Moto Cup?

„Čo sa týka podujatia Moto Cup, páči sa mi myšlienka tohto dňa. Ja osobne považujem za dobré, keď máte šancu jazdiť s lepšími a skúsenejšími jazdcami, pretože sa môžete od nich učiť či porozprávať sa s nimi a pri tom byť riadne a spravodlivo zaradený do svojej kategórie.  Aj preto som sem dnes prišiel. Je to dobra skúsenosť pre všetkých – pre začiatočníkov ale i profesionálov, pretože dávať pozor na slabších jazdcov na okruhu popri vás je tiež súčasťou jazdy a skúseností.
Dnes som Slovakia Ring navštívil s priateľmi a mladými talentami zo svojej motoškoly. Stretlo sa tu veľa dobrých ľudí, dobrých motorkárov, je tu pohodová atmosféra, čo je pre jazdca veľmi dôležité, ľudia sú uvoľnení i keď vlastne súťažia, ale žiadnych šialencov som nestretol.
Areál sa mi veľmi páči, je tu komplexné vybavenie, ktoré ponúka mnoho možností, pevne verím, že sa na Slovakia Ringu uvidíme častejšie. S vedením Slovakia Ringu sa pohrávame s myšlienkou okruhovej motoškoly priamo tu na okruhu, kde by som mohol svoje skúsenosti odovzdať mladým talentom, ktorých je určite aj na Slovensku veľa, ale i ostatným záujemcom, ktorí by chceli zlepšiť svoju techniku a prijať radu od skúsenejších motorkárov. Uvidíme čo prinesie budúcnosť, nechajme sa prekvapiť.“

Súbežne s pretekmi Moto Cup i tentoraz prebiehal program Honda Test & Race Days, ktorý sa vo väčšine  presunul na cvičisko Centra bezpečnej jazdy. Na okruhu prebiehali testovacie jazdy automobilov.

 

Ak ste aj vy zvedaví na ďalší priebeh Moto Cupu a Honda Test & Race Days nezabudnite sa prihlásiť na ďalší termín – teda 1.augusta 2011.

Výsledky podujatia nájdete tu…

Viac na www.slovakiaring.sk

3 komentárov k článku “Moto Cup 27.06.2011 s Gáborom Talmácsim

  1. Už len ten nápad usporiadať takéto podujatie počas celej sezóny bol vynikajúci a keď sa k tomu pridá výborná organizácia, tak z toho môže vzniknúť len a len super akcia. VĎaka vám všetkým, ktorí ste sa o to pričinili.
    Ešte by som vás chcel požiadať, aby ste do výsledkov pridali výsledkovú listinu OPEN triedy z 27.6.2011.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *