Mihalkovičova víťazná premiéra

Richard Karnok 1

Po niekoľkých rokoch strávených v triede 125 Sportproduction sa 18-ročný Trenčan Pavol Mihalkovič vybral skúsiť šťastie do šesťstoviek. A podľa výsledku zo Slovakia Ringu je zrejmé, že sa rozhodol správne.

Paľo vstúpil do novej kategórie v seriáli Slovenského pohára v triede do 600 ccm s tým, že tento rok si bude chcieť predovšetkým zvyknúť na novú motorku. O tom, že sa mu tento cieľ darí napĺňať, svedčí hneď jeho prvé vystúpenie minulý týždeň na Slovakia Ringu, kde si do hodnotenia seriálu Slovenského pohára zapísal 25 bodov za víťazstvo.

Paľo, dôvodom zmeny triedy bol asi všeobecný trend jazdiť štvortakty…
Espéčky ma už nebavili, bolo to o ničom. Pri Puškárovej materiálnej prevahe ťa to prestane baviť, navyše je to trieda bez budúcnosti. Aj Paľo Skovajsa by chcel ísť do šesťstoviek, žiaľ, zatiaľ sa mu nepodarilo zohnať motocykel.

Kde má pôvod tvoja Yamaha?
Je po Martinovi Durdíkovi.

Mal si dostatok času zvyknúť si na pre teba celkom iný motocykel?
Jazdil som na nej akurát na zahajení sezóny na Slovakia Ringu dva týždne pred prvými pretekmi.

V tých si nakoniec skončil ako prvý Slovák, očakával si taký výsledok?
Vôbec nie. Dokonca som ani počas pretekov nevedel na ktorom som mieste. Po prejazde cieľom som si myslel, že predo mnou boli ešte nejakí Slováci a vlastne až od teba som sa dozvedel, že som skončil prvý.

Áno, sledoval som to, bolo napínavé sledovať, či sa dotiahneš na chalanov pred tebou. Takže sa dá povedať, že si si už na nový motocykel zvykol?
Ale keďže! Mám sa čo učiť.

V čom vidíš najväčšie rozdiely oproti jazde s espéčkom?
Obrovský rozdiel je vo výjazdoch zo zákrut, na šesťstovke je potrebné akcelerovať oveľa plynulejšie, inak tí začne rozhadzovať zadok. Samozrejme veľký rozdiel je aj pri brzdení. A to je to čo ešte musím zvládnuť.

Chystáš sa absolvovať celý seriál Slovenského pohára?
Určite áno. Je to pre mňa ideálna príležitosť čo najlepšie sa zblížiť s touto motorkou, navyše je to finančne prijateľnejšie ako Alpe Adria. Ak sa bude dariť, tak by som si rád na konci sezóny na Hungaroringu vyskúšal práve aj Alpe Adriu. No a ak pôjde všetko dobre, tak by som sa rád v roku 2012 zúčastnil celého alpsko-jadranského šampionátu v triede Superstock 600.

Viem, že ste sa nikdy s otcom nemohli pýšiť práve veľkými možnosťami finančne zabezpečiť tvoje pretekanie. Zmenilo sa niečo v tomto smere?
Aj tentoraz sa o novú motorku postaral otec, ale chcem poďakovať aj kamarátovi Dušanovi za sponzorský dar, ktorý mi veľmi pomohol.

Paľo, vďaka za rozhovor, prajem tí veľa úspechov a štedrých sponzorov.


Jeden komentár k článku “Mihalkovičova víťazná premiéra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *