Juraj Knezovič hodnotí Pannoniaring

Richard Karnok

Náš „dvorný kameraman“ Juraj Knezovič nám aj tentoraz okrem hodnotenia svojej účasti na Pannoniaringu poslal aj on board video svojej jazdy. Môžete si teda skonfrontovať jeho slová priamo s videozáznamom z prvej aj druhej jazdy Superbikov. V pretekoch Slovenského pohára mu kamera vypovedala službu.

Juraj Knezovič:
„Pannonku ako dráhu nejako veľmi v láske nemám a išiel som na nej druhýkrát v živote. Mohol by som sa vytešovať z toho, že som zrýchlil oproti minulému roku o vyše desať sekúnd na kolo, ale nejako nadšený z môjho výkonu teda rozhodne nie som. Celý víkend som bojoval s prehrievaním motora, vodu som mal permanentne cez sto stupňov a neustále som tŕpol, kedy to budem musieť odstaviť. Prvé preteky som klasicky išiel prvé kolá ako prispatý a keď už som chytil normálne tempo, tak už boli všetci preč. Druhé preteky to už bola väčšia zábava, ale znížený výkon motora kvôli prehrievaniu bol pre mňa dosť frustrujúci a bolo ho cítiť hlavne na cieľovej rovinke, kde ma obiehali ako keby som šiel na šesťstovke :-). Zapretekal som si ale z chuti a to je pre mňa podstatné.
Chcem sa poďakovať Borisovi Mentelovi z Motomaxxu za „on-line“ technickú podporu cez telefón počas jeho dovolenky a mojej drahej polovičke, ktorá mi je veľkou oporou počas pretekov (samozrejme aj mimo nich) a bez jej morálnej podpory by to moje závodenie asi nestálo za nič. Arrivederci a Slovakia Ring.“

 Superbike – 1. preteky

Superbike – 2. preteky