Dimčev je aj napriek pádu a zraneniu spokojný

Richard Karnok

Hoci Robert Dimčev, jazdec Motoclubu Baláž, v nedeľu na Slovakia Ringu spadol už v úvode prvých pretekov seriálu IMRC v triede nad 600 cm3, odchádzal zo Slovakia Ringu s dobrým pocitom. Neustále zlepšovanie časov a konečne toľko očakávaný začiatok pretekárskej sezóny, ho poriadne navnadili do bojov v ďalších podujatiach sezóny.

Robert Dimčev:

Úvodné preteky seriálu IMRC v tejto sezóne máme za sebou, ako vždy som sa mohol spoľahnúť na fantastické jazdy, tréningy a preteky na okruhu Slovakia Ring. Celé to začalo už vo štvrtok, keď sme spoločne s mojím otcom a mentorom v jednej osobe v neskorých nočných hodinách dorazili spoločne na Slovakia Ring, kde nás okamžite pohltila podmanivá, magická atmosféra okruhu… Nasledovalo vyloženie motorky a následný spánok na hoteli Ring, aby sme boli čerstvo pripravení na piatkový Fun Cup, za čo musím pochváliť Slovakia Racing, bol to výborný nápad, lebo ako pre mňa tak, myslím, že tak isto aj ostatným poslúžil veľmi dobre na rozjazdenie a rozhýbanie sa po dlhej zimnej odmlke. Fun Cup prebehol v poriadku bez akýchkoľvek problémov, doladili sme motorku a pekne som sa rozhýbal, takže sme boli pripravení na sobotňajšie prvé tréningové jazdy plus kvalifikáciu pretekov IMRC.

Už v piatok naberala atmosféra poriadne na obrátkach, k čomu dopomáhalo aj výborné slnečné počasie. Nadmerná účasť jazdcov aj fanúšikov tohto športu sa postarala o neopísateľnú dynamickú atmosféru plnú pohody, priateľských, vášnivých bikerskych debát o tomto športe medzi sebou, čo nás tak verne spája a vládla naozaj funny uvoľnená atmosféra. Po veľkých radikálnych zmenách v tíme Motoclub Baláž môžem s istotou a veľmi dobrým pocitom na srdci povedať, že všetko pracovalo na jednotku s hviezdičkou, o všetko bolo kompletne postarané, technické aj tímové služby na fantastickej úrovni,čo mi dávalo uvoľnený pocit do celého pretekárskeho víkendu.

Pár slov k samotným pretekom: môj tímový kolega Roman Kučera zajazdil výborne s nadhľadom a vo veľmi peknom štýle, no sám so sebou nebol práve spokojný, ale to väčšina z nás, veď úprimne, chceme stále viac a viac a práve tá nespokojnosť nás ženie stále vpred a vpred, nakoniec sme obaja zhodne potvrdili, že po takej dlhej zimnej odmlke to bol náš prvý kontakt s motorkou boli naše výkony na začiatok sezóny prijateľné, až na ten nešťastný pád Romana v ľavotočivej zákrute, pričom sa dostávam k podstate veci: naša začarovaná ľavotočivá zákruta, kde sme obaja z tímu zaznamenali pád. Roman v sobotu a ja v nedeľu na pretekoch hneď v prvom kole. Štart sa mi nadmieru vydaril, keď som sa hneď v úvode prebojoval zo 16-teho kvalifikačného miesta na štvrtú pozíciu. Kvalifikácia by dopadla lepšie, len pri manévrovaní obiehania jazdcov ten plyn neviete vždy podržať, takže tie sekundy idú dole, teda aspoň u mňa. Úspešným štartom som si to teda všetko pekne napravil, ale nanešťastie hneď v prvom kole prišiel pád, ktorý ma definitívne vyradil z pretekov…

Bohužiaľ, stáva sa, je to predsa motošport a toto všetko k tomu patrí. Analyzovali sme príčinu pádu s viacerými jazdcami a došli sme k záveru, že tam bolo viacero faktorov: veľmi studené počasie, trať po daždi, málo zohriate gumy. Prvú možnosť, že keďže prvé zákruty boli len pravotočivé, zohrieval som pravú stranu pneumatiky, následne na to prišla ľavá, ktorá nebola dostatočne zahriata a predok išiel dole, mi ale vyvrátila skutočnosť, že Roman spadol presne v tej istej zákrute už deň predtým a vtedy bolo počasie ideálne. Takže som sa priklonil k variantu, že som veľmi pridal plyn pri preklopení motorky z pravej strany na ľavú, kde som zatiahol skoro za plyn, odľahčil predné koleso, ktoré dostatočne nepriľnulo k trati a následne išlo dole… Nasledoval pád, ale našťastie to odniesla len jedna zlomenina a samozrejme telo ako po riadnej bitke v ringu s boxerom. Veď to všetci dobre poznáme, ale opakujem, je to motošport a patri to k tomu.

Ideme ďalej, mňa osobne to ešte viac nakoplo vpred a už teraz sa neviem dočkať ďalších pretekov seriálu IMRC!!! Na zaver chcem poďakovať Slovakia Racingu pod vedením Petra Šurinu za opäť fantastický zážitok a krásny úvod do novej pretekárskej sezóny, pričom Peťovi zároveň prajem všetko najlepšie k narodeninám, hlavne nech je bez pádu a ešte veľa poriadnych súbojov na trati! Čo sa týka nášho tímu MOTOCLUB BALÁŽ a nás všetkých, ktorí sme prepadli tejto životnej, neopísateľnej vášni, máme tu začiatok sezóny, tak poďme do toho, nech sa nám darí a poriadne, hlavne celí a zdraví, si to poďme maximálne užiť!

Text a foto: Richard Karnok