Andrej Hudec pozitívne o Slovakia Ringu

Richard Karnok

Menej známy no dosiaľ úspešný jazdec Slovenského pohára 1000 Andrej Hudec hodnotí víkend na Slovakia Ringu ako jeden z najúspešnejších v tejto sezóne. Zároveň sa už v predstihu stal celkovým víťazom tohto seriálu.


“V piatok ráno som prišiel na ring s cieľom trochu sa „rozkukať“ po dráhe, nakoľko som od prvého závodu IMRC na slovakii nejazdil. Aj preto som v plnej miere využil všetky voľné jazdy. Sobota bola pohodová aj vďaka kolektívu a dobrej atmosfére v našej partií (Jasenskí, Kamenický, Dulík). Po drobných úpravách medzi jednotlivými jazdami na mojej staručkej Suzuki K 5 bolo všetko pripravené na nedeľnú kvalifikáciu. Do kvalifikácie som išiel s pneumatikou, ktorá už mala za sebou preteky na Panonke a celé piatkové a sobotné vozenie. Čas 2:16,6 som preto považoval za „celkom slušný.“ Do pretekov som prezul nové pneumatiky a po prvých dvoch kolách som svoju „babičku“ nespoznával, zdalo sa mi že mám nový bavorák :-D.
Preteky hodnotím ako jedny z najkrajších v tejto sezóne a môj najlepší čas 2:13:09 je pre mňa zadosťučinením celého víkendu. Za účasť v seriáli IMRC patrí moja veľká vďaka Jindrovi a jeho firme SECURIDO. Na posledné októbrové  podujatie sa veľmi teším a zároveň bude pre mňa  variant okruhu č.1 novou výzvou.”