Slovakia Racing predstavuje nový šampionát: MOTOCh

Richard Karnok

Nedávno sme vás informovali o tom, že slovenská agentúra Slovakia Racing, ktorá bola tri roky promotérom šampionátu Alpe Adria, odstúpila po nezhodách s komisiou Alpe Adrie o ďalšom fungovaní seriálu od organizovania tohto šampionátu, pričom prisľúbila vznik celkom nového seriálu. Dnes zverejnila základné informácie týkajúce sa práve nového seriálu, ktorý má názov MOTOCh (moto sí; ejč;).

Nový medzinárodný seriál: MOTOCh – Motorcycle Championship (moto sí; ejč;)

Seriál MOTOCh bude organizovaný presne v tom duchu a kvalite, v akej pripravovala slovenská agentúra aj predchádzajúci seriál. S rozsiahlou medializáciou, ktorá sa bude oproti vlaňajšku ešte rozširovať, nebudú chýbať Prize Money pre úspešných pretekárov, marketing, servis v zázemí, starostlivosť o pretekárov a podobne.

„Pri vzniku nového seriálu MOTOCh sme vychádzali z myšlienky silného medzinárodného šampionátu, zastrešeného motocyklovou federáciou, teda podobne ako je tomu v prípade IDM (Medzinárodných majstrovstiev Nemecka),“ vraví riaditeľ agentúry Slovakia Racing, Peter Šurina. „V našom prípade bude seriál MOTOCh pod záštitou Slovenskej motocyklovej federácie (SMF), čím získava práve štatút oficiálnych medzinárodných majstrovstiev Slovenska. V tomto čase rokujeme a ponúkame možnosť spolupráce všetkým federáciám s tým, že majú možnosť si v seriáli MOTOCh oficiálne odjazdiť a brať si body do svojich národných majstrovstiev. V prípade ich záujmu budeme verejnosť informovať, s ktorými krajinami sa dohodneme a oficiálne vypíšeme ďalšie národné majstrovstvá.“

Hodnotenia a seriály v rámci MOTOCh

V rámci seriálu MOTOCh budú predbežne vyhodnocované:
– Medzinárodné majstrovstvá MOTOCh
– Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky
– Národné majstrovstvá Slovenskej republiky
– Národné vyhodnotenie víťazov MOTOCh krajín, ktoré budú mať zastúpenie minimálne troch jazdcov.
Aj naďalej bude sprievodnými pretekmi podujatí seriál IMRC Cup. Ten bude hodnotený tak ako doteraz, teda medzinárodné hodnotenie, Slovenský pohár (národný) a víťazi národných hodnotení seriálu krajín, ktoré budú mať zastúpenie minimálne troch jazdcov.

Triedy šampionátu MOTOCh

V rámci šampionátu MOTOCh budú vypísané všetky športové triedy:
– 125SP
– Moto3/125GP
– Superstock 600
– Superstock 1000
– Supersport
– Superbike
Organizátori plánujú vypísať aj triedu Stock 300, čo však bude závisieť od záujmu pretekárov.
V rámci IMRC Cupu budú opäť vypísané triedy -600 a +600.

Licencie

Pre štart na podujatiach seriálu MOTOCh budú akceptované pretekárske licencie všetkých krajín, ktorých federácie sú registrované u FIM a FIM Europe. V prípade IMRC Cupu je potrebná minimálne národná licencia s povolením štartu v zahraničí od národnej federácie.

Termínový kalendár MOTOCh

V nasledujúcom termínovom kalendári bude ešte doplnený septembrový termín.
28.-30.04.2017 Slovakia Ring (SVK)
19.-21.05.2017 Pannoniaring (HUN)
14.-16.07.2017 Most (CZE)
11.-13.08.2017 Hungaroring (HUN)
??.09.2017 TBA
06.-08.10.2017 Slovakia Ring (SVK)

Silný partner

V tomto čase prebiehajú rokovania o spolupráci s partnermi nového seriálu MOTOCh, pričom mimoriadne silným a v motocyklovom športe známym je talianska pneumatikárska spoločnosť Pirelli, vďaka ktorej ešte viac vzrastie úroveň seriálu. Podmienkou pre bodovanie do medzinárodného hodnotenia seriálu MOTOCh bude používanie práve pneumatík značky Pirelli. Pre národné majstrovstvá či národné seriály nebude používanie pneumatík značky Pirelli podmienkou.
Monobrand dohoda so spoločnosťou Pirelli, ktorá je viac ako desaťročie známa z majstrovstiev sveta Superbike či seriálu IDM, smeruje k dosiahnutiu piatich cieľov:
– zabezpečiť jazdcom kvalitné pretekárske pneumatiky
– priniesť športovú rovnosť šancí
– rozšíriť marketingovú základňu
– zaistiť trvalý a vysoký štandard služieb a logistiky
– priniesť kvalitné ceny odmeneným pretekárom

Športové a technické pravidlá

Športové a technické pravidlá seriálu MOTOCh budú pre rok 2017 zachované ako v predchádzajúcom seriáli, o akýchkoľvek prípadných úpravách budú organizátori informovať.

Organizátori veria, že oslovia nielen federácie, ale aj samotných motocyklových pretekárov, ktorým by mohol byť okrem tradičných bonusov blízky aj kalendár, ktorého destinácie sú predsa len prijateľnejšie ako cestovanie do vzdialenejších končín.

Tlačová správa Slovakia Racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *