Sinko Hi-Tech race team testoval na Pannonia-ringu

Richard Karnok

V pondelok 8. apríla prebehlo na maďarskom Pannonia-ringu testovanie Sinko Hi-Tech race teamu, ktorý budú v sezóne 2013 reprezentovať Slovák Juraj Varga v Majstrovstvách Slovenska v triede Superstock 600 s motocyklom Yamaha R6 a Moshe Yosebashvili, Izraelčan žijúci v Maďarsku, ktorý bude na stroji Yamaha R1 štartovať v triede Superbike v Majstrovstvách Maďarska.

Pre Juraja Vargu bolo testovanie zoznámením sa s pripraveným motocyklom a navyše prvým zvezením po ťažkom páde z vlaňajšieho augusta. Počas testu sa skúšalo viacero variant nastavení, bolo potrebné prispôsobiť motorku podľa potrieb jazdca, čo sa aj podarilo a Juraj sa na motocykel rýchlo adaptoval.

Juraj Varga:
„Na cestnej motorke som sedel prvýkrát po svojom páde a aj keď v podstate na tej istej, tak sa správala úplne inak, začo patrí moja veľká vďaka Lacovi Šinkovi, ktorý odviedol neskutočne dobrú prácu. Je to teraz niečo celkom iné. Čo sa týka mňa, tak to ešte nie je to úplne také ako by som chcel, potrebujem na motorke najazdiť čo najviac kilometrov a zžiť sa s ňou. Ale sezóna sa ešte len začína, takže času bude veľa.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *