Seriál MOTOCh bude súčasťou BMW Motorrad Race Trophy

Richard Karnok

Včerajšia oficiálna tlačová správa BMW Motorrad Motorsport potvrdila, že nový motocyklový šampionát MOTOCh, ktorého organizátorom je slovenská agentúra Slovakia Racing, bude v sezóne 2017 súčasťou prestížnej BMW Motorrad Race Trophy.

Celkom 27 rôznych majstrovských tried v 20 medzinárodných a národných sériách bude započítavaných do nadchádzajúceho ročníka BMW Motorrad Race Trophy. Dobrou správou je, že bavorská továreň do tohto seriálu zaradila aj nový šampionát MOTOCh.

BMW Motorrad Race Trophy vznikla v roku 2014 ako podpora pre pretekárov, ktorí v seriáloch štartujú s motocyklami BMW S 1000 RR. Kým v predchádzajúcej sezóne značka finančne odmenila prvých 15 jazdcov, v tomto roku je počet zdvojnásobený, čo znamená, že až 30 pretekárov s najvyšším počtom bodov sa dočká finančnej odmeny, pričom víťaz vezme 15.000 €, druhý v poradí 10.000  € a tretí 7.500 € a ešte aj tridsiaty jazdec poradia sa môže tešiť na odmenu 500 €.

Okrem ďalších bonusov, ktoré fabrika do trofeje prináša, pribudnú aj dve nové vyhodnotenia, Objav roka a Najlepší BMW jazdec v triede. Pripomíname, že vlani dosiahol skvelý výsledok, celkové tretie miesto v BMW Motorrad Race Trophy český pretekár Michal Prášek, pričom do trofeje sa zapojilo 127 jazdcov z celého sveta.

BMW Motorrad Race Trophy štartuje už 25. a 26. februára podujatím majstrovstiev sveta Superbikov a austrálskeho šampionátu na Philip Islande. Viac o tohtoročnej trofeji a aj o možnosti zapísať sa do nej sa dozviete priamo v tlačovej správe organizátorov, ktorú si môžete prečítať po kliknutí sem…

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *