RTL moto sport a Lukáš Jasenský na Hungaroringu

Richard Karnok 2

Vystúpenie tímu RTL moto sport na druhom podujatí seriálu IMRC hodnotia majiteľ tímu Ivan Jasenský a pretekár Lukáš Jasenský.

Ivan Jasenský:
„Po dlhej prestávke sme sa vrátili na okruh  Hungaroring  a tešili sme sa na super preteky. Po piatkovom tréningu sme hľadali nastavenie zadného perovania  no neprišli sme k rozumnému kompromisu. Lukáš sa trápil s nepokojnou motorkou vo výjazdoch a zadný tlmič nechcel poslúchať.
Časy dosiahnuté na okruhu aj tomu zodpovedali.
Nálada v tíme sa však zlepšovala s rýchlejšími časmi a po konzultáciách  s Borisom Mentelom a Vladom Ružom sa nám podarilo spojazdniť zadný tlmič,  a za ich prácu im patrí poďakovanie, keď sme zistili poruchu ktorá vznikla  po páde na Slovakia Ringu. Výborne sa osvedčili aj pneumatiky Dunlop, ktoré po správnom nastavení podvozku pracovali stopercentne.
Na Hungaroring nás prišiel podporiť aj náš ďalší jazdec Radko Dulík, krívajúci a na barlách. Jeho zranenia sa rýchlo liečia a už pomýšľa na štart v Brne. Ja mu to prajem a prajem mu aj dobrú rehabilitáciu a skorý návrat na trate.  Tretí jazdec tímu RTL, Tomáš Jasenský neštartoval kvôli pracovnej  zaneprázdnenosti a finančným  problémom. Však kto ich v dnešnej dobe nemá… Preto by som sa chcel poďakovať  aj tým málo sponzorom ktorých máme: Keramik studio – tehlové obklady, Motomaxx – Boris Mentel, TAM Racing fuel – Marian Toth, MOTUL – Radek Bohuslav.“

Lukáš Jasenský:
„Na Hungaroring som sa tešil, keďže je to moja obľúbená  trať a mám to tam najazdené, ale nebol som tu od poslednej Alpe Adrie. Celý víkend prebiehal celkom dobre. Po páde na Slovakia Ringu som sa musel dostávať zas do dobrého tempa a veril som že na tejto dráhe to pôjde. V piatok ako aj v sobotu sme mali problémy s nastavením motorky a nevedel som využiť plný potenciál motocykla. Do sobotných pretekov som si v kvalifikácii vybojoval 6. miesto celkovo a prvé zo supersportov. Na štarte som sa prepadol  asi o  tri pozície, tak som to musel dobiehať, ale nevedel som sa dostať do dobrého tempa. Asi v treťom kole som prebrzdil prvú zákrutu a potom som zas len dobiehal ostatných. Síce som skončil na 2. mieste so supersportov, ale bol som nespokojný aj s časom 1:57,7, pretože pred dvomi rokmi som tu išiel 1:54,5. V nedeľu sa nám konečne podarilo trafiť nastavenie a v kvalifikácii som sa hneď zlepšil. Do pretekov som štartoval zo 4. miesta celkovo a štart sa mi celkom podaril, ale nevedel som zachytiť  tempo prednej skupiny a dojazdil som celkovo štvrtý a zo supersportov na 1. mieste. Čas som si konečne posunul na 1:56,5. Verím, že keby motorka fungovala od začiatku, tak by sme určite boli trošku bližšie k top časom. Už teraz sa teším sa do Brna.“

2 komentárov k článku “RTL moto sport a Lukáš Jasenský na Hungaroringu

  1. Ste zatiaľ na začiatku sezóny ,dobehnete to, držíme palce, gratulujeme k obom jazdám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *