Rozhovor s Borou Jakubičkovou pred VC Slovenska

Richard Karnok

Už od piatka budú na modernom pretekárskom okruhu Slovakia Ring burácať motory sedlané jazdcami pripravujúcimi sa na nedeľňajšie najvýznamnejšie a najväčšie preteky motocyklov na Slovensku.

V štartovom poli sa objavia jazdci z Talianska, Rakúska, Česka, Chorvátska, Slovinska, Maďarska, Poľska a samozrejme domáci pretekári. Medzi Slovákmi bude v triede do 125 ccm GP štartovať aj najrýchlejšia Slovenka Bora Jakubičková z Bora Racing Tímu. Pri tejto príležitosti sme jej položili zopár otázok.

 

Európsku súťaž Alpe Adria Championship jazdíš už štvrtú sezónu, mala si možnosť vyskúšať viacero okruhov vrátane brnianskeho, kde sa jazdia aj preteky majstrovstiev sveta. Ako hodnotíš okruh Slovakia Ring?
“Je to moderný a bezpečný okruh. Je mojím najobľúbenejším, jazdím rôzne okruhy ale tu sa cítim najpohodlnejšie. Vnímam tu domácu atmosféru, je iná ako na ostatných okruhoch, predsa len sme tu na domácej pôde. Minulý rok prišlo málo divákov, všetci veríme, že tento rok to bude inak.”

 

Ako jeden z talentov v pretekárskom poli si v priebehu sezóny získala od Slovakia Ringu voľnú kartu na prípravu, čo z toho pre teba plynie?
“Máme možnosť trénovať na Slovakia Ringu počas všetkých podujatí organizovaných týmto usporiadateľom. Je to super, Slovakia Ring sa tak postupne môže stať naším domácim prostredím. Vďaka tejto pomoci máme lepšie šance spoznať okruh, natrénovať ho a pobiť sa o lepšie výsledky.”

 

Aké sú tvoje ciele?
“Tento rok som sa chcela dostať do prvej päťky tak aby som sa priamo kvalifikovala na Majstrovstvá Európy. Po páde na Pannoniaringu a strate bodov sa mi tento cieľ už nepodarí splniť, no napriek tomu by som sa rada presadila v prvej časti štartového poľa.”

 

Dva pády počas jedného víkendu asi dali zabrať…
“Prvý pád v tréningu som si uregulovala, druhý bol horší, ale už je to za nami, noha ma ešte trochu pobolieva ale to nič nie je. Dôvodom boli technické problémy s riadiacou jednotkou. Dnes je už motorka v poriadku a nachystaná. Na preteky sa veľmi teším, chcem si ich užiť.”

 

V seriáli jazdíš s českou licenciou, oficiálne teda jazdíš majstrovstvá Českej republiky, čo je dôvodom?
“V mojej kategórii nejazdia krajania a tak pretekať sama so sebou by nemalo význam, v českom seriáli je väčšia konkurencia jazdí tam viacej jazdcov, čo ma motivuje zlepšovať sa.”

 

V štartovom poli je väčšina jazdcov mužského pohlavia, prejavuje sa tento fakt v samotných pretekoch, sú k tebe ohľaduplnejší?
“(Smiech) v prilbe sme všetci rovnakí… Nie, nie v pretekoch sa žiadne ohľady neberú, rýchlejší idú dopredu, pomalší dozadu.”

 

Bora Jakubičková sa s číslom 63 predstaví v pretekoch do 125 ccm GP cca o 12:00 h.

Zhováral sa Peter Novák, foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *