Roman Kučera zvíťazil na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Výborný výkon pred domácim publikom predviedol na víkendovej Cene Slovenska na Slovakia Ringu mladý slovenský pretekár Roman Kučera, jazdec Motoclubu Baláž. V sobotu po strhujúcom súboji s českým súperom zvíťazil, v nedeľu skončil na druhom mieste.

Roman Kučera:

Na tento víkend som sa veľmi tešil z dôvodu, že si po dlhej dobe zajazdím na Moto trojke, aj keď sme vedeli, že motorka bude mať tak o 5-6 koní menej ako by mala mať, pretože už sa mal robiť repas, len sa bohužiaľ nestihol. V piatok som sa teda vydal až do oficiálneho tréningu, ktorý bol pre mňa veľmi zvláštny, keďže som víkend predtým jazdil na 600-vke, kde je úplne iný posed, iný jazdný štýl a proste všetko inak, ale po dvoch tréningoch som si už celkom zvykol.

Na sobotu sme mali možnosť skúsiť po prvýkrát pneumatiky Pirelli, čo bola pre mňa celkom príjemná zmena, takže kvalifikácia vyšla perfektne a bolo z toho pole postion. Lenže do pretekov sme zvolili zlú zmes pneumatiky, takže mi po štyroch kolách úplne odišla a veľmi som bojoval s Jonášom Kocourkom a bol to boj do posledných metrov, ktorý som nakoniec vyhral.

Na nedeľu sme mali cieľ rovnaký, lenže hneď ráno sa to začalo komplikovať dažďom vo warm upe, kde som mal pre zle nahustené pneumatiky ľahký pád. Do pretekov sme už dali klasické pneumatiky Dunlop, no v nedeľných pretekoch už motorka skoro vôbec nešla, ale nakoniec z toho bolo aj tak krásne 2. miesto a v slovenskom majstráku jednoznačné víťazstvo o viac než 35 sekúnd.

Víkend hodnotím celkovo pozitívne, na záver chcem poďakovať Milošovi Balážovi a Ľubošovi Gréčovi za podporu a Karlovi Peškovi za rady do pretekov, no a samozrejme otcovi a celej rodine za to, že stoja pri mne.

Tlačová správa Romana Kučeru
Foto: Peter Ruža a Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *