Roman Kučera zvíťazil na Alpe Adrii v Rijeke

Richard Karnok

Slovák Roman Kučera, pretekár Motoclubu Baláž, sa cez víkend predstavil na štvrtom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktoré sa konalo v chorvátskej Rijeke.

Po tom, ako v Alpe Adrii po prvý raz tento rok štartoval až na predchádzajúcich pretekoch na maďarskom Pannonia-ringu a hneď vybojoval dve druhé miesta, túžil Kučera v Rijeke zaútočiť na najvyššiu priečku. Svoj cieľ začal napĺňať už víťazstvom v kvalifikácii.

V prvých pretekoch, ktoré sa konali už v sobotu, jazdil Kučera spočiatku na druhom mieste, no na konci prvého kola sa po chybe Juhoafričana Lochoffa prebojoval na prvú priečku, o ktorú v nasledujúcich kolách zvádzal tvrdé boje s krajanom Michalom Búlikom. Preteky, v ktorých najviac času na čele strávil práve Kučera, boli po ôsmom kole pre pád jedného z pretekárov predčasne ukončené a na prvom mieste jazdiaci Kučera tak vybojoval svoje prvé alpsko-jadranské víťazstvo!

Do nedeľných pretekov sa mu podarilo najlepšie odštartovať a spočiatku vodil pole súperov za sebou, ale v druhom kole spadol a s poškodeným motocyklom už pokračovať nemohol. Svojím sobotným víťazstvom sa zapísal do histórie slovenského motocyklového športu ako jeden z mála Slovákov, ktorí dokázali zvíťaziť na pretekoch šampionátu Alpe Adria.

Roman Kučera:
„Do Chorvátska som sa veľmi tešil, keďže sa mi táto trať celkom páči a ešte som bol nabudený na výhru po Panonia-ringu. Piatkové tréningy prebiehali celkom v poriadku, hľadali sme správne nadstavenie, ktoré bolo dobré, ale vedel som, že to môžeme zlepšiť, ale do kvalifikácie sme to nechceli meniť.
Kvalifikácia dopadla presne tak, ako som si to predstavoval a bolo z toho pole position. Vedel som, že preteky budú ťažké, ale mám na výhru. Štart sa mi veľmi nepodaril, ale už v druhom kole som bol na prvom mieste, ktoré som si párkrát vymenil s Miškom Búlikom, no nakoniec som dokázal zvíťaziť aj napriek tomu, že sa nám opäť prehriala motorka a mali sme problém s rýchloradením.
Do nedeľného warm upu sme s Karlom zmenili nastavenie, ktoré sa ukázalo veľmi pozitívne, mal som veľmi dobrý pocit na motorke a cítil som, že môžem v pretekoch opäť zvíťaziť. Štart sa mi podaril a od prvej zákruty som viedol, no žiaľ som v druhom kole vo štvrtej zákrute z prvého miesta spadol. Je to škoda, ale nič sa nedeje, ideme ďalej, vieme, že máme na špicu a to je podstatné.
Chcem veľmi poďakovať celému tímu, a to menovite môjmu otcovi, že sme vôbec na preteky mohli ísť, potom Milošovi Balážovi, Karlovi Peškovi a Jirkovi Nespěšnému a samozrejme všetkým sponzorom, Kawasaki Slovensko, Motul, Vagner sport, rstmoto.cz a takisto všetkým fanúšikom.“

Tlačová správa Romana Kučeru
Foto: Lutec Racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *