Roman Kučera dvakrát druhý na Pannonia-Ringu

Richard Karnok

Úspešný víkend na podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria na maďarskom Pannonia-Ringu má za sebou v triede Supersport 300 slovenský pretekár Roman Kučera, jazdec Motoclubu Baláž.

Po tom, ako sa Roman úspešne predstavil s celkom novým motocyklom Kawasaki pri svojom debute na svetovom šampionáte v Brne, sa mu výborne darilo aj v Maďarsku, kde s týmto strojom absolvoval ešte len druhé podujatie. Aj napriek tomu dokázal poraziť celú plejádu súperov a v oboch pretekoch pred ním skončil len juhoafrický účastník svetového šampionátu Sam Lochoff. V rámci hodnotenia majstrovstiev Slovenska si pripísal dve víťazstvá.
Ďalšie preteky šampionátu Alpe Adria absolvuje Kučera 27.-29. júla v chorvátskej Rijeke.

Roman Kučera:
„Na Pannonia-Ring bol trošku hektický odchod, pretože sme zháňali prevodové kolieska, ktoré sa ale nakoniec podarilo požičať. V piatok to bolo hlavne také oboznámenie sa s traťou, keďže som tu dva roky nejazdil. Počas druhého tréningu nám hneď na začiatku začalo pršať, takže nič z toho nebolo.
Do sobotnej kvalifikácie sme dali nove pneumatiky a bolo z toho 3. miesto. Do prvých pretekov bolo cieľom držať sa Lochoffa, keďže jazdi majstrovstvá sveta, žiaľ, v prvých troch kolách som stratil šesť sekúnd a takýto rozstup bol až do konca.
V nedeľu vo warm upe sme vyskúšali nové nastavenie, ktoré sa osvedčilo. Do druhých pretekov sa mi opäť nepodaril štart a zase som v prvých kolách stratil sedem sekúnd, niečo som síce sťahoval, no lepšie ako na päť sekúnd to nebolo.
Na to, že som na motorke jazdil ešte len na druhom podujatí, navyše s nie ideálnym prevodom a s problémom s prehrievaním, keďže nám ešte stále neprišiel prídavný chladič, som spokojný. Hoci iba na 50 percent, lebo výhra je výhra.
Ďakujem celému tímu Motoclub Baláž, predovšetkým Milošovi Balážovi, môjmu otcovi, Karlovi Peškovi a našim partnerom. Uvidíme sa v Rijeke.“

Tlačová správa Romana Kučeru a Motoclubu Baláž
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *