Roman Kučera do novej sezóny po novom

Richard Karnok

Slovenský motocyklový pretekár Roman Kučera junior, pretekár Motoclubu Baláž, sa pripravuje na novú motocyklovú sezónu, v ktorej by rád zmenil triedu. K úspešnej sezóne by mu mala pomôcť aj spolupráca s úspešným českým pretekárom Karlom Peškom, ktorý sa venuje motorkárom vo svojej Karel Pešek Academy.

Roman v tomto čase absolvuje kondičné prípravy a tréningy na minibiku a úspechu v sezóne podriaďuje celkovú životosprávu.  Výsledkovo by rád nadviazal na úspešné preteky z minulej sezóny, kedy na domácom Slovakia Ringu v rámci Ceny Slovenska zvíťazil v pretekoch triedy Moto3. Tento rok však jeho túžby smerujú do triedy Supersport 300.

Roman Kučera:
„Pre tento rok sme sa rozhodli pre spoluprácu s Karlom Peškom, pričom som sa pripojil do jeho akadémie. V nadchádzajúcej sezóne by  som rád  prešiel do kategórie Supersport 300, keďže to je jedna z najvýhodnejších možností zúčastniť sa majstrovstiev sveta. Na novú sezónu som sa začal pripravovať úplne inak ako doposiaľ.

Pritvrdil som hlavne na tréningoch motocrossu, zdravej strave a fitku. Ako novú formu tréningu som vyskúšal minibike, na ktorom zlepšujem svoju techniku a štýl jazdy. Verím v to, že sa mi moje ciele na túto sezónu podaria splniť a budem tvrdo pracovať na tom, aby som sa stále zlepšoval.“

Karel Pešek:
„Som rád, že sme sa s Romanom tento rok dohodli na spolupráci. Poznáme sa už dlhšiu dobu a už skôr som videl, kde má nedostatky, na ktorých sme už začali pracovať a každým týždňom sa to zlepšuje. Verím v to, že tento rok Roman zajazdí čo najlepšiu sezónu a už sa teším na prvé preteky s ním.“

Tlačová správa Romana Kučeru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *