Roman Frühauf si posledné podujatie sezóny užíval

Richard Karnok

Posledné preteky seriálu IMRC v triede 125 SP absolvoval cez víkend aj Roman Frühauf , ktorý si víkend užil naplno. Roman tak vďaka tomu bude patriť k tým jazdcom, ktorý sa vďaka vydarenému záveru nebudú vedieť dočkať novej pretekárskej sezóny :-).

Roman Frühauf:
„Tak ako iste aj ostatní, aj ja som sa tešil na posledné podujatie v tomto roku. Predpoveď počasia bola optimistická (aspoň na sobotu :-)), tak sme si to chceli užiť.
Prvý voľný tréning bol na mokru, takže to bolo veľmi opatrné. Postupne počas dňa trať osychala a začalo vykúkať slnko. Kvalifikácia už bola za ideálnych podmienok a variant č.1 mi sadol. Počas jazdy som sa zavesil na Vlada Petroviča a dalo sa s ním držať tempo. Niekoľkokrát sme si vymenili pozície čo ma tešilo a doslova som sa bavil. V závere sme boli trochu rozdivočení a ja som išiel po cieľovej rovinke v prvej pravej zákrute k zemi. Nič vážne, ale výsledné časy boli prekvapujúce 🙂 a bolo z toho 7. miesto na štartovom rošte. Štyria sme sa zmestili do rozdielu 0,3 sekundy, čo (podobne ako spomína Dodo Oravský vo svojom hodnotení víkendu) sľubovalo zaujímavý súboj. Ale v pretekoch bolo všetko inak. Pokazil som štart – zase. Predbehli ma chalani zozadu a trvalo mi dve kolá kým som sa cez nich dostal a moji časovo najbližší súperi boli ďaleko. Tak som to odjazdil osamotene na ôsmom mieste. Nevadí, jazdíme to pre radosť. Z mojej strany to bol vydarený záver sezóny, vďaka patrí organizátorom, Danovi Pullmannovi a všetkým čo sa okolo nás pohybujú.“