Radoslav Dulík v novom tíme s novým motocyklom na novom okruhu

Richard Karnok

Vlaňajší majster Slovenska v triede Superbike, Radoslav Dulík, si má tento rok na čo zvykať. Po rokoch strávených v sedle Kawasaki jazdí na Yamahe ročník 2014 a s podporou tímu Yamaha Maco Racing bojuje v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria, pričom v úvode sezóny je jeho cieľom predovšetkým oboznámiť sa s novou technikou. Počas uplynulého víkendu sa predstavil na prvom podujatí seriálu na talianskom okruhu Adria International Raceway.

radoslav-dulik-adria15Radoslav Dulík:
„Celé podujatie v Taliansku vnímam ako prijemnú skúsenosť. Nový okruh, na ktorý som si celkom rýchlo zvykol, na Yamahe som sa ako tak už rozjazdil, no stále mam čo zlepšovať. Vo štvrtok a piatok som skúšal chytiť dobrý rytmus a jazdiť uvoľnene. Hoci som zdravotne nebol na tom veľmi dobre, jazdenie som si užíval. Kvalifikácia na sobotňajšie preteky mi nevyšla podľa predstáv, ale za 20 kôl sa mohlo toho udiať veľa. Štartoval som zo šestnásteho miesta a skúšal som sa predierať dopredu, no bolo ťažké predbiehať na tak náročnej trati. Mal som pár dobrých súbojov, z čoho nakoniec bolo 11. miesto.
V nedeľňajšej kvalifikácii som o sekundu zrýchlil a mohol sa vďaka tomu postaviť na štart z 15. miesta. Štart som mal naozaj zlý, keď mi dvakrát dvihlo predné koleso a stratil som veľa pozícií. Dobre som si zapretekal s Milošom Čihákom, ktorého som dvakrát predbehol na brzdy, ale vždy mi to na výjazde vrátil, keďže som bol trosku dlhší. Napokon bolo z toho dvanáste miesto. Konkurencia v tomto šampionáte je skutočne na vysokej úrovni a hlavne silní jazdci, od ktorých sa dá veľa naučiť. Moja veľká vďaka patri Macovi a celej partii okolo neho, kde tú profesionalitu z pretekov majstrovstiev sveta je cítiť. Zázemie je naozaj dobré, už len musím na sebe makať a skúsiť sa posunúť dopredu. Ďakujem každému kto mi fandí, podporuje a úprimne praje.“

Tlačová správa Radoslava Dulíka