Rado Dulík na Hungaroringu dvakrát na pódiu

Richard Karnok

Radoslav Dulík má za sebou úspešné vystúpenie na maďarskom Hungaroringu, kde sa mu podarilo vybojovať druhé a tretie miesto do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska v triede Superbike.

Radoslav Dulík:

„Hungaroring bola pre mňa ďalšia výzva, keďže som tu ešte nepretekal a sám som bol zvedavý ako to pôjde. Zhruba týždeň pred podujatím som sa bol na voľných jazdách zoznámiť s traťou. Je to krásna a zaujímavá dráha. V kvalifikácii sa mi podarilo zajazdiť čas 1:55,3 a celkom som bol spokojný.
Štart do prvých pretekov sa mi celkom vydaril, ale v prvej zákrute to bolo zas dosť tesné, chytil som dobrý rytmus, žiadnu krízovku som nemal a nakoniec som skončil v slovenskom hodnotení za Lukášom a Vladom na 3. mieste, na viac som nemal.

Nedeľa bola trosku nudná, keďže po jednom 15-minútovom výjazde ráno, sme čakali celý deň na preteky. Štart som mal zas celkom dobrý a po par súbojoch s Bezzeghom, kde sme si vymenili pozície, to bolo veľmi zaujímavé. Jazdil som stabilné časy, aj keď asi v 5. kole som dostal highsider v piatej zákrute. Povedal som si, že nebudem na to tlačiť a hlavne dokončiť preteky bez pádu, čo sa mi aj podarilo a keďže Vlado po nezavinenom páde ani nenastúpil na štart, tak som si vyjazdil 2. miesto za Lukym.

Z víkendu mám celkom dobrý pocit, všetko fungovalo, s pneumatikami Dunlop sa mi jazdí veľmi dobre. Moja vďaka patrí Jožkovi Borbélymu, ktorý mi pomáha na pretekoch, Mirovi Benkovi, Aquabelly club, B2B rent. Taktiež ma potešila návšteva môjho brata, švagrinky a priateľov, ktorí mi držali palce.
Čaká nás Pannoniaring a keďže som mal možnosť tento týždeň si tam zajazdiť na agentúre Grandis Duo, kde boli prítomní aj jazdci WSBK Laverty a Lowes, tak sa celkom teším. Nezažíva sa to každý deň, aby vás predbiehal na trati jazdec, čo jazdí majstrovstvá sveta. Dobra skúsenosť.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík