Rado Chmára s novou technikou

Richard Karnok

Radoslav Chmára sa aj tento rok predstaví v slovenskom šampionáte v triede Superstock 1000, no pripravenú má jednu novinku.

Pretekár Vapenka Racing Teamu bude mať totiž k dispozícii novú techniku. Nejde len o tímový autobus, ktorého „úspešnú“ premiéru absolvovali členovia tímu cestou na slávnostné vyhodnotenie IMRC, v Radovom prípade sa totiž jedná aj o nový motocykel, keď obstarožná Yamaha už len s ťažkosťami stíhala na súperov na trati.

„Yamahu som predal a teraz mám k dispozícii nový bavorák, ktorý som kúpil u Miša Fraňa,“ vraví 37-ročný jazdec, ktorý bol vlani po väčšiu časť sezóny našim jediným zástupcom v litrových stockoch v seriáli IMRC. Už o dva týždne čaká pretekárov tohtoročná premiéra na Slovakia Ringu, kde Rado absolvuje prvé kilometre na novom stroji. Deficit jazdenia na neznámej motorke ho však netrápi. „Motorka ako motorka. Samozrejme, veľké ciele si nedávam, hlavne chcem sezónu prežiť a predovšetkým si ju užiť. Zabaviť sa, to je to čo od toho predovšetkým očakávam a prečo to robím,“ dodáva vždy humorom sršiaci „Ťuťu“.