Pretekári tímu FUGU racing o Jarnej cene Brna

Richard Karnok

Na víkendovej Jarnej cene Brna na Masarykovom okruhu vstúpil do novej sezóny slovenský tím FUGU racing. Jeho pretekári Michal Ronec a Eduard Werner bojovali počas celého víkendu vo svojich triedach o umiestnenia medzi najlepšími.

Eduard Werner:
Na Jarnej cene Brna som štartoval už tradične v triede 125 SP. V kvalifikácií sa mi veľmi nedarilo a po zime sa ukázalo, že motorka výkonnostne stráca ešte viac ako minulý rok aj napriek drobným zlepšeniam. Vyjazdil som 7. miesto na štarte.
Sobotné preteky boli spojené s triedou 250 ccm, čo dosť miešalo poradím. Po štarte som sa pohyboval okolo 4. miesta. Preteky dosť ovplyvnili 250-tky, ktoré nás v zákrutách spomaľovali. Dostal som sa do súboja s Rezáčom a Zimom a v poslednom kole som vyšiel z tohto boja na 4. mieste, s čím som bol za daných okolností spokojný.
V nedeľných pretekoch sme mali už štart bez 250-tok, čo predpovedalo lepšie preteky. Štart sa mi podaril opäť veľmi dobre a v priebehu prvého kola som sa dostal na tretie miesto. Snaha dotiahnuť sa na vedúcich pretekárov bola však príliš veľká, spravil som chybu a prišiel pád, po ktorom sa nedalo pokračovať, z čoho som veľmi sklamaný.
V nedeľu som nečakane štartoval aj v triede do 600 ccm, po tom čo sa môj tímový kolega nemohol pretekov zúčastniť. Vo warm-upe som mal navyše problém s elektronikou, no ten sa podarilo odstrániť. Štartoval som z posledného 47. miesta. Keďže na 600-vke mám najazdené dohromady asi 3 hodiny a v Brne som na nej predtým nešiel, bolo to trošku trápenie, ale každým kolom sa mi išlo lepšie. V cieli to znamenalo 23. miesto. V tejto triede by som po predbežnej dohode s tímom mal štartovať aj v Kopčanoch, Piešťanoch a Dymokuroch.
Na záver chcem pogratulovať svojmu tímovému kolegovi Michalovi Ronecovi k pekným výsledkom v triede 600 ccm, poďakovať svojim partnerom tímu Fugu racing, a svojim partnerom Auto Kelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, ďalej Michalovi Šlezarovi za pomoc s nastavením motorky, mechanikom Jožkovi, Lubošovi z Lotte Europe racing teamu, rodine, všetkým ďalším, ktorí nás podporujú a samozrejme všetkým fanúšikom.
Ďalšie preteky ma čakajú so 125-kou 6. mája v Starom Meste pri Uherskom Hradišti.

Michal Ronec:
Konečne prvé veľké preteky tento rok som absolvoval na Jarnej cene Brna. Je to fantastické podujatie, ktoré sa mi veľmi páči. V sobotu bolo lepšie počasie ako v piatok, čo ma veľmi potešilo a prvá kvalifikácia bola o čase 2:15, čo bolo o niečo lepšie ako piatok a 9. miesto na to, že v každom kole som narazil na pomalšieho jazdca. Druha kvalifikácia, do ktorej som nahodil nové pneumatiky, druhé kolo čas 2:13, spokojnosť, no mrzí ma hlavne to, ako ma obehol Gbelec, ktorého som sa držal a dve zákruty pred cieľom mi ukazovalo rýchle kolo 2:11:8, len mávali žltou vlajkou do cieľa a dostihli sme pomalých, tak som nevedel čo! Na základe pravidiel sa nesmie obiehať pod žltou, musel som spomaliť a tým som stratil čas. Samotné preteky: štart sa mi nepodaril, ale prepasoval som sa na 6. miesto, kde som držal tempo so Šubrtom aj som si ho chystal, ale bez pochopenia mi začal zadok po 4 kolách kĺzať až tak veľmi, že som si radšej povedal OK, cieľ bol TOP 10, za mnou náskok a ja som šiesty, takže misia splnená.
Nedeľu hodnotím so zmiešanými pocitmi, lebo štart sa mi podaril a do Ačka som išiel ako siedmy, ale jazdec predo mnou dostal taký Highsider, že som mal asi naložené v trenkách za neho 🙂 Nevedel som či mam ísť doľava – doprava, čisto som sa valil na neho. Vtom ma obehli asi piati súperi. Dosť som bojoval s Jožkom Ježovičom, ktorý išiel v niektorých pasážach veľmi dobre na brzdy, podarilo sa mi ho predbehnúť a dotiahnuť sa na Lakiho, vtom boli ale zastavené preteky, kvôli pádu a oleju na trati. Reštartované preteky sa išli na 4 kolá a fakt bolo treba zabrať. Štart sa mi nepodaril, nakoľko sa motorka pýtala veľmi na zadné 🙂 a v tom som stratil, musel som doťahovať skupinku, ale preteky boli už krátke na to, aby som vymyslel ako ich obehnúť. Celkovo z toho bolo 9. miesto. Myslím, že som tento víkend dal zo seba celkom dosť a som so sebou spokojný, ale určite ešte budem pracovať na rýchlosti. Bolo to veľmi dobré podujatie, odchádzal som z Brna so super pocitmi, že takéto preteky by som chcel absolvovať radšej než agentúrne! Najbližšie sa vidíme 4.-6. mája na Alpe Adrii na Slovaia Ringu.
Chcem poďakovať tímu Fugu racing, sponzorom za podporu, rodine, kamarátom a všetkým fanúšikom!

Tlačová správa tímu FUGU racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *