Podpísané, Grand Prix v Brne bude aj nasledujúcich päť rokov

Richard Karnok

Spoločnosť Dorna Sports dnes podpísala promotérsku zmluvu so Spolkom pre GP ČR v Brne na preteky Grand Prix Českej republiky v Brne. V nadväznosti na predchádzajúce dohody a uzatvorenej zmluvy je tak zabezpečené, že sa v rokoch 2016-2020 pôjde Veľká cena cestných motocyklov opäť v Brne na Masarykovom okruhu.

Podujatie bude zabezpečovať Spolok pre GP ČR v Brne, ktorý vlani založilo štatutárne mesto Brno spolu s Juhomoravským krajom.
Zmluvu podpísali výkonný riaditeľ spoločnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeleta a primátor mesta Brna Petr Vokřál a juhomoravský hajtman Michal Hašek ako zástupcovia Spolku pre GP ČR Brno.

„Ešte pred rokom bola hustá hmla nielen za oknom, ale hmlou bola zahalená tiež budúca organizácia Veľkej ceny. Som veľmi rád, že sa nám podarilo nájsť cestu, ako Moto GP v Brne zorganizovať. Zlomový okamih nastal pri minulom ročníku pretekov, kedy došlo k dohode, že vznikne Spolok, a ten bude mať verejnú podporu. Chcel by som tiež poďakovať pánovi Ezpeletovi za neobvyklú mieru trpezlivosti, ktorá nám nakoniec uzavretie tejto dohody umožnila. To nám teraz garantuje, že sa v Brne v ďalších piatich rokoch MotoGP pôjde,“ uviedol primátor Brna Petr Vokřál.

„Podpis tejto zmluvy je jedným z najdôležitejších činov v oblasti Majstrovstiev sveta cestných motocyklov. A pre nás ako pre firmu, ktorá tieto preteky organizuje, je veľmi dôležité, aby bol významný brniansky okruh súčasťou týchto pretekov v nasledujúcich rokoch. Táto zmluva rieši všetky nedoriešené otázky okolo organizovanie pretekov v minulých rokoch,“
povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeleta

Podpísanie promotérskej zmluvy umožní Spolku pokračovať v príprave konania pretekov v tomto roku aj v rokoch ďalších. Kľúčové budú predovšetkým výberové konania na technické zabezpečenie samotného podujatia podľa požiadaviek promotérskej spoločnosti. V nich sa predpokladá účasť Automotodromu, s ktorým je podpísaná nájomná zmluva na konanie pretekov.
Po podpísaní promotérskej zmluvy bude možné začať predpredaj vstupeniek na tohtoročnú Grand Prix. V prvej vlne sa začne predpredaj vstupeniek na prírodné tribúny. Ceny boli v prvej vlne zachované na rovnakej úrovni ako v roku v roku 2015, rovnako ako rozdelenie tribún na zóny SILVER a GOLD.
Online predpredaj vstupeniek na prírodné tribúny odštartuje súbežne s veľtrhom Regiontour 14. 1. 2016. Za výhodnejšie ceny budú vstupenky k dispozícii aj v priebehu veľtrhu Motosalon, ktorý sa v Brne koná od 3. do 6. 3. 2016. Potom od 7. 3 . nadviaže druhá vlna predpredaja.

„Pevne verím, že motoristickí fanúšikovia nám verili a s nákupom lístkov počítali, aj keď sme nestihli predvianočný predaj. Dúfam teda, že dopad tohto oneskorenia na predaj vstupeniek bude minimálny,“ dodal primátor Vokřál.

Predaj vstupeniek bude zabezpečovať Turistické a informačné centrum mesta Brna (TIC). Vstupenky bude možné zakúpiť ako elektronicky, tak priamo. Priamy nákup vstupeniek bude v priebehu niekoľkých dní možný v sídle TIC v Brne na Radnickej ulici. Ďalšie zmluvné miesta predaja vstupeniek v ČR i zahraničí budú nasledovať.

Všetky informácie nájdu fanúšikovia ďalej na webovej stránke www.czechgp.com, ktorú prevádzkuje Automotodrom Brno. „Cieľom nás všetkých je, aby fanúšikovia zmeny pocítili čo najmenej. Preto sme sa dohodli s vedením TIC, že ďalej budeme poskytovať informačný servis tak, ako boli návštevníci Grand Prix zvyknutí,“ doplnila predsedníčka predstavenstva Automotodromu Ivana Ulmanová.

Aktuálne informácie k ročníku 2016 sú na stránke www.czechgp.com k dispozícii už teraz v češtine, angličtine a nemčine.

Ceny vstupeniek, ktoré budú v predaji najskôr:
Prírodné tribúny – Predpredaj do 6. marca 2016
GOLD (B, C, D, E, F, G) – 1 590 Kč
SILVER (B, D, E, G) – 1 190 Kč
JUNIOR (B, C, D, E, F, G) – deti 2002-2009 – 200 Kč
JUNIOR ULTRA (B, C, D, E, F, G) – deti 2010 a mladšie – zadarmo
SENIOR (B, C, D, E, F, G) – 1949 a starší – zadarmo

Tlačová správa Automotodromu Brno