Pódium Petra Raucha na Alpe Adrii v Moste

Richard Karnok

V Moste sme absolvovali ďalšie podujatie seriálu Alpe Adria. Po absencii v Rijeke sme chceli znova zabojovať o čo najlepší výsledok. Aj napriek technickým problémom na záver piatkových tréningov, sa nám napokon vydarila sobotňajšia kvalifikácia aj následné preteky. V nedeľu sme k tomu pridali pódium v AA.

Samotný priebeh a výsledky zhrnie Peter v nasledujúcich riadkoch. Treba len dodať, že sme boli najúspešnejší zo slovenských jazdcov na tomto podujatí.

Peter Rauch:
„Preteky v Moste majú pre mňa vždy určitú výnimočnosť. V prvom rade je dostatočne technický, ma viac miest, kde sa ide ostro na brzdy, ale aj rýchle zákruty. A ďalšie špecifikum je pre nás cez 800 km, ktoré potrebujeme prekonať pred aj po pretekoch.
Aj napriek výraznému ochladeniu som v piatok trénoval s veľkou chuťou až do chvíle, keď mi odišiel valec. Po večernej repasácii motora som nastupoval trochu neisto do sobotňajšej kvalifikácie. Napokon z toho bolo 3. miesto, z čoho som mal veľkú radosť.
Dobrý štart do prvých pretekov znamenal 2. miesto v prvom kole. Postupne som však strácal pozície a nakoniec z to bolo 5. miesto v hodnotení Alpe Adria a 1. miesto v národnom hodnotení.
Pred nedeľnými pretekmi sme zmenili nastavenie motora a výsledok bol lepší. Po tvrdom súboji s Lamichom, Endrštom a Petričom sa mi napokon podarilo vybojovať 3. miesto v AA a 1. v národnom hodnotení. Bedňa z Alpe Adrie sa predsa vždy počíta. Som veľmi rád za celý priebeh mosteckého víkendu. Musím poďakovať Michalovi Puškárovi za pomoc pri oprave a nastavení môjho motocykla, ako aj všetkým sponzorom, ktorí mi pomáhajú pri mojej účasti v čoraz viac prestížnom šampionáte Alpe Adria.“

Tlačová správa Motovia moto club racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *