Pódium Eduarda Wernera na Slováckom okruhu

Richard Karnok 1

Skvelý vstup do novej sezóny na prírodných okruhoch zaznamenal slovenský pretekár Eduard Werner, jazdec LOTTE EUROPE Racing Teamu, keď tretím miestom na Slováckom okruhu v Starom Měste potvrdil, že jeho výborné výkony vo vlaňajšej premiérovej sezóne rozhodne neboli náhodné.

Eduard Werner:
„Do Starého Města som sa tešil, pretože túto trať poznám z minulého roka keď som tu išiel prvýkrát na príroďáku. Tiež je to  pre mňa takmer domáce podujatie a účasť 33 jazdcov bola super. Preteky neboli ľahké a už v sobotu boli časy  veľmi vyrovnané. Prvá desiatka bola narvaná po stotinkách a po kvalifikácií som bol na 7. pozícií v druhom rade. Po sobote som mal cieľ skončiť  v top 5. Štart som v nedeľu nemal úplne optimálny, trošku som sa v prvej zákrute zamotal a išiel som na 6. mieste. Nebol som však ďaleko a už v treťom kole sa mi podarilo dostať sa na 4. miesto. Predo mnou jazdili s medzerou Sedlo a Kolář, ktorí bojovali o 2. miesto. Tlačil som teda  čo to šlo a kolo po kole  som sa približoval až sa mi nakoniec v poslednom kole podarilo dostať na 3.miesto, čo bolo viac ako som očakával. Pomohlo aj to, že motorka po celý víkend fungovala a nerobili  sme žiadne zmeny, takže som sa sústredil len na jazdu. Ďakujem svojim partnerom LOTTE www.lotte.sk, Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ Kežmarok, www.roadracing.sk a vidíme sa na ďalších pretekoch, čo budú pravdepodobne o 14 dní 300 ZGH Hořice!“