Peter Rauch tentoraz na druhom mieste

Richard Karnok

Po víťazstve na Slovakia Ringu nemohol priebežne vedúci muž šampionátu v triede 125 SP, Peter Rauch, pomýšľať na iné umiestnenie ako víťazstvo. Tentoraz mu však plány prekazil tímový kolega Jaroslav Čech, no Rauch už teraz určite plánuje odvetu. Súboje tejto dvojice sú veľkou ozdobou seriálu IMRC.

Peter Rauch:
„Po dlhej pauze sme sa vrátili na Hungaroring, môj najobľúbenejší okruh. Už v piatok som odjazdil dva tréningy, aby som sa trocha rozhýbal a tiež odskúšal nastavenie motorky.
Aj napriek víťaznej  kvalifikácii bolo jasné, že preteky nebudú rekreačné jazdenie, nakoľko Jaro bol veľmi silno namotivovaný. V prvom kole som sa ujal vedenia, v druhom mi bolo jasné, že Jaro je na mňa nalepený a niekde mi to pichne. Tak sa aj stalo. Nechcel som ho veľmi dráždiť a nechal som si to na posledné kolo. Vo výjazde z esíčka som ho docvakol a do nasledujúcej ľavej podišiel z vnútra, on sa však nezľakol a bez rešpektu mi to privrel vo výjazde. Ubrať som napokon musel ja a to bol rozhodujúci moment v našom súboji. Tak mi v cieli chýbala necelá sekunda. Neostáva nič iné, len pogratulovať tímovému kolegovi k víťazstvu a urobiť všetko preto, aby to bolo na budúce o stupienok vyššie.
Čo sa týka podujatia, tak už tradične dobrá práca zo strany promotéra IMRC, čo ma trocha mrzí je malý počet jazdcov v našej triede. Vďaka patrí môjmu tímu a všetkým, ktorí sú nám nápomocní.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *