Peter Rauch odjazdil skvelé preteky na vode

Richard Karnok 2

Motovia moto club racing sa cez víkend predstavil na ďalšom podujatí alpsko-jadranského šampionátu tentoraz len s Petrom Rauchom, ktorý podal výborný výkon v pretekoch triedy 125 SP.

Peter Rauch:
Most nás privítal pochmúrnym počasím. V piatok som čakal až do posledného voľného tréningu v nádeji, že trať oschne. Opak bol však pravdou a ja som sa vydal na trať obutý na mokro. Po niekoľkých kolách som sa dostal do dobrého rytmu a mal som na vode dobrý pocit.
Aj prvá sobotňajšia kvalifikácia sa išla na mokro, výsledkom môjho snaženia bolo 3. miesto. V druhom meranom tréningu, tentoraz už na suchej trati, som skončil na 5. mieste a to bola aj moja pozícia na štarte nedeľňajších pretekov. Od rána bolo jasno, sem tam nejaký mráčik. Asi 15 minút pred výjazdom na okruh začalo pršať. Aj keď som tomu do poslednej chvíle nechcel uveriť, nahodil som mokré kolesá a postavil som sa na štart. Ten sa mi totálne nepodaril a do boja som vyrazil z posledného miesta. Cieľom prvého kola som však prešiel na 3. mieste. Do šiesteho kola som vchádzal na 2. mieste, predo mnou bol len Schillaci, za mnou išiel Di Giorgio a Puškár, s asi 3 sekundovým odstupom. Na konci cieľovej roviny sa mi pri brzdení šmyklo predné koleso, našťastie sa mi podarilo motorku zrovnať a ubrzdil som to v únikovej zóne. Na trať som sa vrátil, no moji súperi už mali predo mnou bezpečný náskok. Tak som dorazil do cieľa celkove na 4. mieste, do M SR som si pripísal body za 2. miesto. V priebežnom poradí M SR som na 3. mieste so 73 bodmi, keď predo mnou Puškár má 75 a Skovajsa 77 bodov. Všetko je teda otvorené a v závere sezóny nás čaká tvrdý boj o celkové poradie Majstrovstiev SR.
Najbližšie nás čaká pretek v Poznani, 29. júla.