Peter Rauch obhájil titul majstra Slovenska

Richard Karnok

Motovia moto club racing z Michaloviec prichádzal na októbrovú Cenu Slovenska na Slovakia Ringu s jasným cieľom. Tým bola obhajoba titulu majstra Slovenska v triede 125 Sport Production. Peter Rauch je navyše mimoriadne skúsený pretekár a svoju šancu bez problémov využil.

Peter Rauch:
Slovakia Ring zakončil pre mňa úspešnú sezónu. V jari pri úvodnom podujatí sme okrem hodnotenia M SR bojovali hlavne o absolútne poradie nového šampionátu. Pri druhom štarte som sa nechcel uspokojiť s druhým miestom a tri kolá pred cieľom som spadol. Počas celej sezóny som sa tento výpadok snažil dobehnúť. Na posledné podujatie som prišiel s 27-bodovým náskokom pred Alešom Kalmanom. V piatok vo voľnom tréningu Aleš spadol priamo predo mnou. Našťastie sa mi podarilo vyhnúť šmýkajúcej sa motorke a po motokrosovej vložke cez „kačírek“ som sa vrátil na trať. To poznačilo Alešové výsledky aj v pretekoch… V sobotňajších pretekoch sa mi vcelku podaril štart zo 6. miesta na rošte . V tretej zákrute prvého kola som sa dostal na prvé miesto a vychutnal som si to až po prejazd cieľovou rovinkou prvého kola. Postupne sa to utriaslo na celkové piate miesto v cieli. V hodnotení M SR to bolo 2. miesto a zisk titulu majstra Slovenska.
V nedeľu sa mi štart podaril ešte trochu lepšie, no v prvej zákrute som išiel veľmi opatrne a rázom som sa ocitol na šiestom mieste. Celé preteky som sa doťahoval na tretie miesto, na ktorom išiel László Bancsiki, nakoniec mi chýbalo v cieli 0,4 s. Aj napriek tomu som si to užil.
Je fantastické byť na pretekoch, je super byť s ľuďmi, ktorí milujú cestné preteky motocyklov. Ďakujem všetkým, ktorí so mnou zdieľajú tieto zážitky, všetkým, ktorí mi pomohli na ceste k štvrtému titulu majstra Slovenska.

Peter Bellás (team manažér):
Je dobojované a desiata sezóna v poradí s Petrom nám vyšla podľa scenára, ktorý sme si predsavzali v jej úvode. Sezóny 2017, ktorá bola už v úvode neistá . V marci sa vlastne ešte oficiálne nevedelo ako to vlastne bude vyzerať v novom ročníku. No ako sa hovorí – „koniec dobrý, všetko dobré“ – aj my sme prijali túto skutočnosť a na záver sa tešíme s veľkou pokorou že to vyšlo!
V sobotu po prvých pretekoch, keď Peter obsadil druhú priečku a po páde Aleša Kalmana mi bolo jasné, že prvenstvo poputuje do Michaloviec. V depe sa na oslavu strieľalo detské šampanské, ktoré pripravila Petrova dcéra Sofia.
Nedeľa bola vynikajúcou rozlúčkou s vydarenou sezónou, kde sme skončili na druhej (M SR) pozícii. Boli to napínavé preteky do posledného kola, kde doťahoval Peter Maďara Bancsikiho.
Petrovi ďakujem za tohtoročné výsledky a obhajobu minuloročného
prvenstva. V mene Motovia moto clubu racing sa chcem na záver poďakovať všetkým, ktorí nám počas celej sezóny 2017 pomáhali, fandili, podporovali a boli trpezliví pri príprave na každé preteky sezóny.
Samostatné poďakovanie patrí skutočne všetkým činovníkom, ktorí mali čo do
činenia pri organizovaní tohtoročného šampionátu…

Tlačová správa Motovia moto club racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *