Peter Rauch o úspechu na Hungaroringu

Richard Karnok

Vynikajúci návrat po dlhej pretekárskej prestávke predviedol Peter Rauch na maďarskom Hungaroringu na pretekoch v pretekoch triedy 125 Sportproduction.

Peter Rauch:  
„Sezónu 2015 som bol nútený takmer vypustiť. No Hungaroring je pre mňa predsa len srdcovka a zároveň najbližší okruh. A tak som po 10-tich mesiacoch sadol na motorku v piatkových tréningoch. Od začiatku som robil vcelku dobré časy, motorka pracovala bezchybne. V sobotňajšej kvalifikácii to bolo síce až 4. miesto na štarte, ale predsa len je to prvý rad tým pádom dobrá východisková pozícia. V priebehu prvého kola som sa dostal na 2. miesto a pomaličky som sa odpútaval od mojich prenasledovateľov. V treťom kole červená vlajka ukončila moje fantasticky rozbehnuté preteky. Po opakovanom štarte som sa naopak počas prvého kola zdržal pri predbiehaní niekoľkých pretekárov a po dvoch kolách mi prestala pracovať prívera vo výfuku, výkon motora išiel výrazne dole a tým aj môj výsledok v týchto pretekoch.
V nedeľu som zrýchlil v kvalifikácii takmer o sekundu a v pretekoch takmer o 1,5 sekundy, čo znamená pre mňa môj osobný rekord na Hungaroringu v SP-čkach, teda 2:13,8.
V AA som došiel tesne za Kosmačom na 3. mieste, v IMRC to znamenalo 1. miesto. Celkové výsledky sú v tejto sezóne v mojom podaní bezpredmetné, tak si to môžem aspoň užiť bez kalkulovania s bodmi. Na poslednom podujatí tejto sezóny na Slovakia Ringu by som rád nadviazal na výsledky z Hungaroringu a prípadne to ešte trocha vylepšil. Chuť a motiváciu mám stále obrovskú!“

Tlačová správa Petra Raucha