Peter Rauch: Návrat na Tor Poznaň

Richard Karnok 1

Po desiatich rokoch sme sa opäť vybrali na preteky do Poznane. Veľmi som sa tešil, nakoľko sa mi tento okruh veľmi páči a v roku 2011 som tu získal moje prvé pódium v Alpe Adrii.

Zázemie je trochu skromnejšie, no my, čo si toho pamätáme viac, s tým nemáme problém. Horšie to bolo s počasím, silný vietor a teplota okolo 9 stupňov. Na štarte v triede SP 125 bolo prihlásených 9 jazdcov, päť z Česka, po dvoch z Poľska a Slovenska. Štartovali sme spolu z triedou SSP 300, kde bolo cca 15 jazdcov.

V piatok som si dal dva voľné tréningy, aby som sa vrátil v čase. V sobotňajšej kvalifikácii sme si vybojovali 3. miesto na štarte. V zmiešanom štartovnom poli s tristovkármi bolo náročné dobre odštartovať a hlavne prejsť prvú zákrutu. V úvode prvých pretekov došlo k pádu na čele pretekov, následne boli preteky prerušené. Po opakovanom štarte sme získali 4. miesto v mojej triede.

V nedeľu som veril v lepší výsledok, no v druhom kole som bol dlhý v druhej zákrute, čo znamenalo prepad v poradí na piate miesto a stratu na tretieho zhruba 5 sekúnd. Celé preteky som teda doťahoval Zimu a Moravca, keď už boli na dostrel, predbehli nás jazdci triedy SSP 300 o kolo, čo pre nás znamenalo o jedno kolo kratšie preteky, a tým ukončenie môjho snaženia.

Nevadí, sezóna je ešte dlhá a verím, že výsledky nás posunú vyššie. V priebežnom poradí MMSR nám zatiaľ patrí 3. miesto so stratou len 12 bodov na prvého Marka Zimu.

Ďakujem môjmu novému partnerovi  JAREK–MOTO. SK, dlhoročným partnerom ECOFIL, s.r.o. a UHAL TRADE s.r.o.  za obrovskú pomoc pri realizácii programu tejto sezóny. Veľká vďaka patrí Michalovi Puškárovi – MP Furtom za technickú podporu, Ľubovi Husnajovi a Gejzovi Kočišovi za spolupáchateľstvo pri napĺňaní môjho ešte stále pretekárskeho sna. Ďakujem aj mojej rodine za toleranciu a pochopenie.

TS Petra Raucha
Foto: www.aw.poznan.pl a archív P. Raucha

Jeden komentár k článku “Peter Rauch: Návrat na Tor Poznaň

  1. I spent many happy times as a guest in the Laco Rauch home in Michalovce when I was visiting Slovakia and working on the ADAM family tree (rodokmen).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *