Peter Rauch: Hričov za nami, Slovakia Ring pred nami

Richard Karnok 2

Slovenský pretekár Peter Rauch vybojoval na pretekoch na letisku v Dolnom Hričove v triede 125 Sport Production druhé a tretie miesto a na víkendové preteky Ceny Slovenska na Slovakia Ringu príde ako druhý jazdec poradia medzinárodných majstrovstiev Slovenska.

Peter Rauch:

Letisko Hričov je pre mňa história, ktorá sa jednoducho nedá vymazať. Tento ročník bol z môjho pohľadu výnimočný. V prvom rade perfektne zorganizované podujatie a v rámci možností dobre pripravená trať. Mal som pocit, že lepšie ako minulý rok. Veľká vďaka Miloš Baláž a celý realizačný tím.

Naše účinkovanie začalo jemným zadretím nového piesta hneď na začiatku prvého tréningu. Nasledovala rozborka valca a oprava piesta. Potom to už všetko fungovalo v druhom voľnom tréningu. Prvá kvalifikácia znamenala 6. pozíciu, no veľkú vyrovnanosť. Druhá kvalifikácia priniesla zlepšenie o 1 sekundu, no pozícia ostala nezmenená.

Štart do sobotňajších pretekov sa nám vydaril, zaradil som sa po prvom kole na 3. miesto a až do posledného kola som sťahoval náskok Pavla Fojtíka, keď v prvom vracáku som sa dostal na druhé miesto a cieľom som prešiel s náskokom 0,3 s. Nedeľné preteky mali veľmi podobný priebeh, no bolo to nakoniec len 3. miesto. Vyhral Marek Zima pred Pavlom Fojtíkom, k čomu im gratulujem.

Z môjho pohľadu trochu problematické je štartovať spolu s triedami SP300 a GP125. Do budúcnosti by som odporučil postavenie na štarte upraviť tak, aby tieto motorky stáli o jeden dva rady pred SP125, čo by v konečnom dôsledku pomohlo prejsť prvú zákrutu bez miešania výkonovo rôznych motocyklov. Hlavne na takejto trati, kde prvá zákruta je lievik s úzkym hrdlom. Keď sa to potom roztiahne, už to nie je taký problém. Skúsime to pre budúcnosť optimalizovať s vedením pretekov.

Sme v polovici sezóny MMSR, kde nám patrí 2. miesto v priebežnom poradí. Vedúci Marek Zima mi odskočil o 25 bodov. Všetko je ale otvorené, čakajú nás ešte tri podujatia, čo znamená 6 pretekov a v hre je 150 možných bodov.

Nasledujúci víkend nás čaká Cena Slovenska na Slovakia Ringu, kde je zase úplne iný charakter trate. Verím, že sa nám podarí nájsť optimálne nastavenie s technickou podporou MP Furtom – Michal Puškár a materiálne zabezpečiť všetko potrebné s mojimi partnermi – JAREK-MOTO, ECOFIL a UHAL Trade, za čo im patrí obrovská vďaka.

Tlačová správa Petra Raucha

2 komentárov k článku “Peter Rauch: Hričov za nami, Slovakia Ring pred nami

  1. Peter ma naprostou pravdu. Klidne at jedou o cca 10 sek drive a nebude problem. Bohuzel motorek ubyva i v tride 125 SP a myslim ze velmi rychle prijde doba kdy tech motorek bude tak do mariase.
    Bohuzel nekteri poradatele (nemyslim Milose s Riskem) jdou tomu snizovani naproti. Nesmyslne startovne je toho dukazem .
    #91

    1. Páni, jasné, chápem, nebude to problém, prosím, povedzte nám to na pretekoch nabudúce napr. pri rozprave, alebo príďte za nami na podujatí, nevieme na to myslieť, a budem Vám vďační, keď si to ustrážite práve Vy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *