Peter Kačaba hodnotí prvé vystúpenie v šampionáte MOTOCh na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Vo vynikajúcom svetle sa na prvom podujatí šampionátu MOTOCh predstavil domáci pretekár Peter Kačaba štartujúci v triede Stocksport 300. Po výbornom druhom mieste v sobotných pretekoch už v nedeľu nedal šancu ani jednému zo súperov a pred zrakmi slovenských fanúšikov zaslúžene zvíťazil.

Peter Kačaba:

Nový šampionát MOTOCh sa začal v upršaný piatkový deň, ale usporiadateľ nám ešte v ten deň sľúbil, že zavolá Oskarovi a na víkend sa to už nebude opakovať, aby sme mohli jazdiť a jazdiť. Z toho vlastne vyplýva, že v piatok som veľa nenajazdil. Gumy na mokro pre našu kategóriu dodávateľom chýbajú, tak sme celý deň len sledovali ostatných.         

Sobota mala na pláne jeden tréning, kvalifikáciu a prvé preteky. Počas prvého tréningu sme skúšali  nové nastavenie motorky, podľa mňa celkom úspešne. Kvalifikácia sa išla s rovnakým nastavením a pre mňa to znamenalo vybojovanú Pole Position. Na preteky som sa veľmi tešil a chcel si ich užiť. Odštartoval som slušne, viedol som 5 kôl. Necítil som sa dobre, unikať pred ostatnými nie je môj štýl, bol som zvyknutý loviť tých predo mnou. Veľmi som chcel prekonať svoj prechádzajúci čas 2:30,6 a silil som to. Predbehol ma skúsený Jirka a dal mi pocítiť jeho skúsenosti. Pred neho sa mi už nepodarilo dostať, ani v poslednej zákrute, a tak som skončil druhý o koleso motorky.

Na nedeľu som si sľúbil, že mu to vrátim a išiel som s tým do tréningov, aj do pretekov. Preteky som odštartoval perfektne, kde som si vytvoril dostatočný náskok. Toto mi pomohlo k tomu, aby som si ho mohol počas pretekov kontrolovať a udržať si náskok. Avšak po treťom kole som zistil, že mi nedrží zadná pneumatika, musel som sa prispôsobiť tejto situácii a niektoré zákruty som jazdil šmykom. Môj mechanik mi ukazoval neustále stav pretekov a podľa toho som prispôsobil štýl jazdy a svoje vedenie si udržal.

Do ďalších pretekov na Slovakia Ringu mám už overené, že zadná rozeta 43 je tá správna a pôjdem na istotu. Je jasné, že iná zmes pneumatík bude lepšia ako táto, teraz použitá. Získal som nové skúsenosti hlavne od môjho skúsenejšieho súpera, ktorý mi ukázal, že len môj talent nestačí, ale dal mi poriadne zabrať pri mojich pokusoch o predbehnutie.

Na záver chcem poďakovať celému tímu, ktorý sa momentálne skladá len z môjho otca a mechanika zo Service13.sk. Niekedy je však menej viac. Zvládli sme to! Poznáme nastavenie motorky a tešíme sa na ďalšie podujatie organizované touto špičkovou agentúrou.

Ak by ste vedeli o niekom, kto má záujem podporiť materiálne alebo finančne mladého športovca, kontakty sú nasledovné: Email: 88@peterkacaba.com, t.č.: +421 910 878 088.

Tlačová správa Patra Kačabu
Foto: Petr Štola (www.fotoracing.cz)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *