Peter Kačaba #88 v European Cup 300 na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Druhé podujatie European Cup 300 sa odohrávalo na Slovakia Ringu, okruhu, na ktorom strávim asi najviac času. Predpovede počasia sľubovali slniečko a keď som sa dozvedel, že prišli ďalší noví súperi, všetko nasvedčovalo v perfektné podujatie.

Prvý tréningový deň sme opäť skúšali nové nastavenie, ale veľmi nám to nevychádzalo. Toto sa opakovalo aj na ďalší deň. Tak som v kvalifikácii dokázal zajazdiť len tretí najrýchlejší čas, s ktorým som ale vôbec nebol spokojný.

Prvé preteky boli v sobotu a v tento deň vo warm up som s tretím nastavením dokázal svoj čas vylepšiť o 1,6 sekundy oproti kvalifikácií. Už som bol spokojnejší a teda sme toto nastavenie nechali aj do pretekov. Preteky začali výborne, držal som sa v skupinke prvých piatich, kde sme si neustále menili pozície a toto bolo určite lahodné aj pre oko diváka. V treťom kole ma môj súper z Poľska poslal k zemi a tým sa pre mňa tento deň, aj preteky skončili. Medical center odhalilo iba silno narazenú nohu a do ďalších pretekov som mohol nastúpiť iba so silnými liekmi na bolesť.

V nedeľu som otestoval svoj stav v rannom warm up. Tých 10 minút mi vôbec neubližovalo a dokázal som ísť celkom dobre. Do pretekov som štartoval z piatej pozície a teda druhého radu. Preteky začali výborne, ako tie predchádzajúce, opäť som bol v prvej skupinke, ktorá sa odtrhla od zvyšku štartového poľa. Bohužiaľ po štvrtom kole museli preteky zastaviť červenými vlajkami pretože došlo ku kolízii jedného pretekára s poľským jazdcom a zostal ležať na trati. Našťastie bol v poriadku. Po reštarte pretekov sa nám opäť podaril únik a ešte tri kolá som dokázal byť striedavo na prvých dvoch priečkach, ale potom sa bolesť začala neuveriteľne stupňovať a poľavil som. Zostal som tretí a v poslednom kole ma predbehol ešte Vojta Schwarz, kedy mi motorka z technických príčin prestala dodávať palivo.

Celkovo hodnotím tento víkend ako veľmi nešťastný, ale s veľkými novými skúsenosťami aj vďaka účasti ďalších špičkových pretekárov a konečne sa rozbehol aj Vojta Schwarz. Ďalšie podujatie sa uskutoční v chorvátskej Rijeke, no uvidím, čo mi dovolí zdravotný stav.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí ma podporovali a hlavne aj fanúšikom, ktorí prišli aj kvôli mne. Samozrejme aj partnerom, Service13.sk, Petro&Spol.sk, Borisovi Mentelovi z MotoMaxxu, Rasťovi Hlodákovi z HS Moto za rýchle dodanie Rapid Bikeu, Mladým chlapcom a fanúšikom Maťovi a Erikovi z M2S. Štúdiu Lara, www.studiolara.sk a motocyklovému portálu Moto-Cup.sk, ktorého nálepku s hrdosťou nosím.

Pád v sobotňajších pretekoch:

Tlačová správa Petra Kačabu
Foto: Pavel Salaba a archív P. Kačabu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *