Peter Kačaba #88 v českom Moste na M SR 2017

Richard Karnok

Ďalší úspešné vystúpenie v pretekoch triedy STK 300 má za sebou slovenský pretekár Peter Kačaba, ktorý absolvoval svoju vydarenú premiéru na Autodrome Most. Na svoje konto si v dvoch pretekoch pripísal druhé miesto a víťazstvo.

Peter Kačaba:

Do tohto mestečka som sa veľmi tešil, nielen preto, že mi objednali ubytovanie s talianskou kuchyňou, ktorú milujem, ale som aj počul, že tam majú peknú a rýchlu trať. Teda, po technickom okruhu v Grobniku to bola pre mňa ďalšia výzva. Ako som sa s ňou nakoniec vysporiadal?

Tréningový deň bol bohužiaľ bez možností používania transpondéra, takže sme neriešili čas, len zoznamovanie s traťou. Tréningy ubehli ako voda, nebolo sa však s kým porovnávať, tak som skúšal jazdiť aspoň za Moto3 Romana Kučeru. Čas podľa GPS bol síce zaujímavý, ale transpondér je podstatnejší.

Ďalší deň nasledovali povinné tréningy s kvalifikáciou. Nemal som sa však koho chytiť a môj čas bol až 4. najlepší a ďaleko za mojim včerajším. Štart z druhého radu ešte nie je tak hrozný, takže som si nepripúšťal nejakú katastrofu. Do pretekov som išiel s tým, že sa zlepším. Odštartoval som na výbornú a ešte do poslednej zákruty som bol prvý, kde však Vojta Schwarz využil moju neskúsenosť a po mojej chybe cieľovou vlajkou prešiel predo mnou Jirka, takže som skončil druhý.

Nedeľný deň sa opakoval štart, aj preteky, ku sobotňajšej štvorici sa pridal aj Jakub Machů a celé preteky sme si striedali pozície, bolo to úžasné. Do cieľa som došiel tentoraz pred Jirkom a teda prvý. Na to, že sme zase netrafili prevod a motorka na rovinke ostatným nestíhala, je to celkom dobré. Do budúcna sa musíme takých chýb vyvarovať, inak jazdiť ďalej nemá zmysel. Celkovo je škoda, že v tomto športe neexistuje niečo ako juniorský team alebo vôbec len nejaký tím pre mládež.

Hodnotenie ukončím obrovským poďakovaním organizátorom, ktorí svoju robotu zvládli na výbornú a samozrejme chalanom Jirkovi, Vojtovi, Lukášovi a Jakubovi, že preteky boli férové a všetci sme zostali na trati.

Samozrejme aj partnerom, Service13.sk, PetroaSpol.sk, Borisovi Mentelovi, ktorý mi geniálne nastavil podvozok motorky u seba v motomaxxe a môžem sa na to vždy spoľahnúť. Chlapcom Maťovi a Erikovi z M2S za super polepy. Štúdiu Lara, www.studiolara.sk, mediálnemu partnerovi Moto-Cup.sk, Rasťovi Hlodákovi z HS Moto za expresné dodanie náhradných dielov.

Tlačová správa Petra Kačabu
Foto: Petr Štola a archív P. Kačabu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *