Peter Kačaba #88 o produktoch ARP Racing Parts

Richard Karnok

Počas uplynulej sezóny som dostal ponuku od pána Radka Novotného, ktorý je aj majiteľom značky ARP Racing Parts (ponuku nájdete na www.arp-racingparts.com) z Českej republiky možnosť vyskúšať jeho produkty.  

Pred odpoveďou som si samozrejme zisťoval informácie o firme a jej produktoch. Napríklad na vývoj dielov používajú aj 3D tlač, ďalej aj 3D skenovanie, technológie CAD/CAM/CEM s výrobou na CNC strojoch. Znie to dobre, a tak ma začalo lákať vyskúšať si to v praxi. Či je to naozaj kvalitné, alebo sú to len podobné veci ako z Číny? Vydrží to, alebo sa to bude postupne rozpadávať? Použité materiály? Ložiská? Podložky?

Skúseností som mal predtým iba s konkurenčnými produktami, zhodou okolností tiež bola výroba v Českej republike a aj s čínskymi, ktoré nájdeš v našich predajniach vo väčších počtoch, niekedy ti predajcovia aj zabudnú povedať, že je to taký a taký produkt, ale to možno sami tiež nevedia.

Rozhodnutie teda padlo, Áno, jasné, vyskúšam. Na moju motorku bol aktuálne k dispozícií celý stúpačkový set, teda na Yamahu YZF-R3 2017. Mechanik mi set namontoval, montáž prebehla bez najmenších komplikácií, nebolo potrebné žiadne ďalšie vŕtanie alebo niečo podobné, sadli presne. A poďme skúšať. Tam absolútne niet čo vytknúť. Obe stúpačky fungovali bez chybičky. Aj radička, aj tá na strane zadnej brzdy.

Krátke a stručné hodnotenie. Ale výstižné! Ja mám však motorku momentálne výhradne na okruhy, najviac dostal set zabrať na domácom okruhu Slovakia Ring, keď mi do predného kolesa narazil iný jazdec a moja motorka sa šúchala mnoho metrov ďalej a ďalej. Našťastie si to zo stúpačiek odniesla iba vrchná nožička. Chcem podotknúť, že som mal možnosť používať celú sezónu. Nie jeden set, ale boli tri. Zo všetkými som rovnako spokojný. To pre porovnanie, či nenastala nejaká chyba vo výrobe typu prvý kus dobrý, ďalší zlý, ďalší dobrý atď. NIE! Všetky sedeli rovnako, všetky fungovali rovnako.

Táto spoločnosť vyrába aj riadidlá, chrániče brzdových páčiek, rôzne krytky a kopec vecí použiteľných a potrebných nielen pre moto-šport, ale aj pre bežné jazdenie na ulici. Do ďalšej sezóny sa určite zásobím všetkým čo ponúkajú na moju motorku.

Značku ARP Racing Parts môžem len odporučiť. Ich produkty sú naozaj kvalitné a 100% použiteľné pre Racing, kde tá záťaž je samozrejme omnoho vyššia než pri klasickom jazdení v premávke.

Peter Kačaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *