Pět dní týmu New2 Project na chorvatském Racetrack Grobnik

Tým New2 Project se třemi jezdci se rozhodl, že před druhým závodem Alpe Adria na Grobniku, vyjede dřív aby s jezdci mohl ještě testovat motorky.

Michal Búlik

Jezdce čekalo 1.9. a 2.9. čekalo testování, den před Alpe Adria měli volno. 4.9. už začínala Alpe s tréninky. Bálintovi Kovácsovi se na yamaha R1 podařilo zajet čas 1:26:949, tedy nejrychlejší čas v trénincích. Michal Búlik i Patrik Carda jezdili velmi rychle časy a to kolem 1:30:xxx. Všem třem jezdcům se dařilo a tým byl velmi spokojený.

V druhém tréninku Patrik měl „crash“ a pro bolest nohy s ním jel team na rentgen, kde bylo Patrikovi řečeno, že má zlomeniny nártních kůstek. Patrika to psychicky moc mrzelo, protože celé testování a tréninky, se mu dařilo. Ten den večer se ještě rozhodl, že druhý den startuje „kvaldu“ i závod. V druhém tréninku, také upadl Bálint, kterému se nic nestalo jenom motorka byla rozbitá, tu se podařilo opravit, aby mohl jet ještě třetí tréninkovou jízdu.

Patrik Carda

V sobotu ráno byla kvalifikace a odpoledne závod. Patrik i Michal na Yamaha R6 zajeli kvaldu dobře. Michalovi se podařilo zajet kvaldu, že startoval z druhého místa, před ním byl pouze Jiří Mrkývka. Patrika noha velmi bolela a v kvaldě zajel pouze 4 kola a sjel do boxu, ale i tak si vyjel 9. místo do závodu. Bálint v celé kvaldě neměl volné kolo a zajel si 6. místo.

V sobotním závodě STK600 tedy startovali 14letý Michal Búlik a 16letý Patrik Carda. Michal celý závod držel svoji pozici na druhém místě a Patrik po pár kolech se probojoval na 4. místo, které si udržel do cíle. Patrik tedy v sobotu dojel na 2. místě v MČR 4. místě Alpe Adria. Michal v posledním kole v poslední zatáčce zabojoval o první místo a Jirku předjel a tento závod vyhrál s nejrychlejším kolem závodu 1:29:950.
Sobotní závod SBK startoval společně s STK1000 a Bálint startoval z 6. místa. Po pár kolech Byl Bálint na třetí pozici a cílem projel druhý. Tudíž sobotní závodu se všem jezdcům velmi povedli a celý tým včetně jezdců byli nadmíru spokojení.

Bálint Kovács

V neděli ráno se jeli warm-up, který Patrik Carda nejel, kvůli bolesti nohy, ale že závod startovat bude. V kategorii STK 600 startovali Michal z prvního a Patrik ze 4. místa. Závod byl napínavý až do konce. Michal si vedoucí pozici během závodu střídali s druhým Jirkem Mrkývkou, kdy poslední kolo vedl Jirka, ale Michal ke konci závodu opět Jirku předjel a opět závod vyhrál. Patrikovi se start povedl, dostal se během závodu na třetí místo, ale pro bolest nohy se mu hůře řadilo a vyjel si opět krásné 4. místo v Alpe Adria a 2. místo v MMČR.

Kategorie SBK startovala opět společně s STK1000 a Bálint z 6. místa. Bálint byl na druhé pozici, kdy tlačil na prvního. Další kolo se dostal do vedení závodu, ale podařilo se mu díky velké rychlosti vyjet mimo trať do trávy a z vedoucí pozice se propadl na 6. místo. Nakonec tento závod dokončil na 3. místě.

Celý tým jezdcům děkuje za jejich odhodlání, dřinu, bojovnost a Patrikovi přejeme brzké uzdravení.