Perný víkend Romana Frühaufa

Richard Karnok

Aj napriek veľkým technickým problémom sa Romanovi Frühaufovi podarilo absolvovať oboje pretekov triedy 125 SP na víkendovom podujatí seriálu IMRC na Slovakia Ringu.

Roman Frühauf:
„Na Slovakia Ring sme pricestovali v piatok okolo obeda. Chcel som využiť voľné tréningy, no odjazdil som asi 4 kolá a rozsypal sa mi motor. Po zvažovaní čo ďalej, padlo rozhodnutie cestovať do Šaštína pre potrebné súčiastky Robovi Malíkovi, ktorý tu bol s nami a je stále mimo hru po zranení na Pannoniaringu. Medzitým sa Vlado Petrovič s Danom pustili do rozborky mojej motorky. Po večernom návrate do paddocku sme motorku mali poskladanú okolo 02:00 hod. Týmto chcem menovaným poďakovať, bez ich pomoci by som sledoval preteky len s tribúny.
K samotným dvojpretekom: V sobotu aj nedeľu slušná účasť, plynulý priebeh programu a super počasie. V sobotu 24. miesto, v nedeľu 25. miesto. Teší ma fakt, že sa mi podarilo v nedeľu zlepšiť čas aj napriek motokrosovej vložke cez ´kačírek´ v rýchlej pravotočivej zákrute. Parádny víkend aj napriek spomenutým problémom. Ešte raz vďaka chalanom za pomoc a Peťovi, ktorý nám poskytol nocľah v kamióne.  Keďže sa blíži termín pretekov oldtimerov v Malackách (22. 9.) kde by som mal štartovať, všetkých vás tam pozývam.“