Pavol Skovajsa túži po šesťstovke

Richard Karnok

V záverečnom rozhovore s celkovými víťazmi Slovenského pohára CPM 2012 sa vám predstaví vynikajúci pilot, majster Slovenska v triede 125 SP v roku 2008, 24-ročný Pavol Skovajsa, ktorý k spomenutým úspechom tento rok pridal aj celkové víťazstvo v českom seriálu Troliga Bus Cup. Svoj nesporne veľký talent zatiaľ nemohol naplno predviesť, keďže pretekanie na vyššej úrovni stojí aj viac peňazí a tými Paľo práve neoplýva…

Paľo, uplynulá sezóna bola pre teba veľmi úspešná, okrem víťazstva vSlovenskom pohári sa ti darilo aj v alpsko-jadranskom šampionáte. Ako ty sám hodnotíš rok 2012?
Sezóna bol super, až na nejaké momenty, mohlo to dopadnúť aj lepšie, vynechal som preteky v Poľsku kde mi to ide najlepšie, mohol som zabojovať o slovenský titul, ale finančná situácia nám to nedovolila…

Ktorý bol najťažší moment tejto sezóny?
Most. To boli moje najhoršie preteky na espéčke a na vode, ktorú som tak mal rad, ale keď na vode počas deviatich kôl trikrát spadneš, tak to s tebou niečo urobí 🙂

Rozhodujúci okamih posledných pretekov Slovenského pohára, Paľo sa dostáva na prvé miesto

Čo ti naopak urobilo najväčšiu radosť?
Jednoznačne preteky Alpe Adrie v Brne a boj o prvé miesto až do konca.

Pre takého pilota akým si, nemôže motocykel triedy 125 SP dostatočným pretekárskym náčiním. Nerozhliadaš sa napríklad po šesťstovke?
Presne tak, šesťstovka by sa hodila. Samozrejme, že všetko je to zase o peniazoch.

Vo svojej kariére si okrem espéčiek skúšal v roku 2006 aj 250-ku, ale finančne to bolo asi veľmi veľkým sústom…
Ak mám pravdu povedať, tak ani nie. Keď chceš na epéčkach jazdiť na predných miestach, tiež musíš mať všetko to najlepšie a ani to nie je práve lacné. S dvestopäťdesiatkami sme skončili len pre to, že už tá trieda v Alpe Adrii a u nás končila.

S dcérkou Sárkou

Na pretekárskych okruhoch sme stretávali aj tvojho brata Patrika, bol to on kto ťa inšpiroval skúsiť motocyklové preteky, alebo je za tým, tak ako to býva, váš otec?
S bratom sme začínali v rovnakom čase, hlavnú zásluhu má na tom, tak ako si spomenul, náš otec.

Aké sú tvoje plány pre rok 2013?
Jednoznačne šesťstovka 🙂

Množstvom spozorov si sa nikdy chváliť nemohol, ale bolo vždy  obdivuhodné, že ste sa s otcom nikdy nevzdali. Nájde sa však predsa niekto komu by si mohol vyjadriť vďačnosť za svoje jazdenie?
Presne tak, mne nikto nedal ani cent. Veľká vďaka patrí hlavne mojim rodičom, ktorí ma podporujú a samozrejme aj mojej manželke a dcérke.

Vďaka za rozhovor, nech sa ti tvoj sen o šesťstovke čo najskôr splní.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *