Pavol Mihalkovič spokojný s pódiom

Richard Karnok

17-ročný Pavol Mihalkovič z Trenčína cez víkend vybojoval výbornou jazdou na Slovakia Ringu tretie miesto do hodnotenia Majstrovstiev Slovenska a deviate v Alpe Adrii.

Pavol Mihalkovič:

„V piatok som absolvoval dva tréningy a zajazdil som tu aj svoj najlepší čas. V prvej sobotnej kvalifikácii sa mi jazdilo veľmi dobre a skončil som na ôsmom mieste, s čím som bol veľmi spokojný. Pred druhou sme skúšali zmeniť prevod a pracovali sme aj na niektorých ďalších veciach, ale raňajší čas som nedokázal prekonať a pre nedeľňajšie preteky to znamenalo desiatu štartovú pozíciu vedľa Paľa Skovajsu.
Štart do pretekov som mal perfektný, postúpil som na piate miesto, no súperi mali lepšie motocykle, ľahko sa predo mňa dostávali a ja som bojoval so Zoltánom Aszalósom na začiatku druhej desiatky. Potom som sa mu však dokázal vzdialiť a ďalej pred sebou som zbadal Jara Čecha, ktorého som sa rozhodol skúsiť dostihnúť. Podarilo sa mi to, bol z toho súboj, predbiehali sme sa vzájomne a nakoniec sa mi podarilo vybojovať deviate miesto v Alpe Adrii a pódium za tretie miesto v slovenskom šampionáte. Som samozrejme veľmi šťastný a chcem za to vyjadriť veľkú vďaku môjmu otcovi. Na treťom mieste pódia som už predtým raz stál v Rijeke, ale vtedy sme tam boli len traja, teraz to teda bolo prvé vybojované pódium. Takže teraz mám pred sebou ďalší cieľ za ktorým chcem kráčať a tým je pódium v Alpe Adrii.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *