Oznam ŠK CPM SMF: Majstrovstvá SR CPM a Slovenský pohár CPM 2017

Richard Karnok

Po odstúpení promotéra Medzinárodných majstrovstiev SR – MOTOCh, agentúry Slovakia Racing, sa Športová komisia CPM SMF rozhodla hodnotiť tohtoročný slovenský šampionát ako národné Majstrovstvá SR, teda len pre držiteľov športových licencií SMF.

Dôvodom tohto rozhodnutia je, že keďže sa ďalšie podujatie M SR uskutočnia pod šampionátom Alpe Adria, nie je možné vyhlásiť medzinárodného majstra Slovenska zo všetkých účastníkov Alpe Adrie a nemôže tak splniť záväzky týkajúce sa medzinárodného seriálu, ktoré boli v kompetencii promotérskej agentúry seriálu MOTOCh.

Týmto rozhodnutím sú definitívne zrušené Medzinárodné majstrovstvá SR pre rok 2017 a z doteraz odjazdených podujatí (Slovakia Ring, Pannoniaring a Most) a aj nasledujúcich sa do tabuľky národných Majstrovstiev SR započítavajú body len pretekárom so športovými licenciami SMF.

Toto rozhodnutie sa týka aj Slovenského pohára CPM, ktorý sa na prvých dvoch podujatiach konal ako súčasť medzinárodného pohárového seriálu IMRC Cup. Do Slovenského pohára CPM sa budú rátať body len pretekárom so športovými licenciami SMF, ktorí sa zúčastnili uskutočnených pretekov v rámci IMRC (Slovakia Ring 30. 4. a Pannoniaring 21. 5.) a body získané v Open kategórii do 600 ccm a nad 600 ccm v rámci podujatí v Moste (14.-16. 7.) a šampionátu Alpe Adrie na Pannoniaringu (28.-30. 7.).

Najbližšie podujatie Majstrovstiev SR a Slovenského pohára CPM sa uskutoční na maďarskom Pannoniaringu v dňoch 28.-30. júla 2017.

O prípadných ďalších podujatiach Majstrovstiev SR Vás bude ŠK CPM informovať v čo najkratšej možnej dobe.

Miloš Baláž
Viceprezident SMF pre CPM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *