Oravského pódium na úvod sezóny

Richard Karnok

Cez víkend sa na Slovakia Ringu konalo prvé podujatie medzinárodného šampionátu IMRC, kde sa v triede 125 Sportproduction predstavil aj Jozef Oravský. Domov na východ republiky si po sobotňajších pretekoch odnášal pohár a body za tretie miesto.

Jozef Oravský:
„Na okruh sme dorazili s Michalom Puškárom st., pre absenciu predsezónnych testov už v piatok poobede, nakoľko sme chceli využiť podvečerné voľné jazdy ponúkané Slovakia Ringom. Po tom čo sme vyložili motorku začalo pršať a ja som absolvoval len tri kolá v daždi. V sobotu som odjazdil dva voľné tréningy s dvoma motorkami pre maximálne možné získanie informácii pre nastavenie motocykla. Do kvalifikácie sa nám podarilo našťastie motocykel pripraviť. Meraný tréning sa išiel za sucha a ja som každým kolom vylepšoval svoj čas. Kvalifikácia trvala bohužiaľ iba 15 minút a ja som bol rád, že sa mi podarilo získať tretiu pozíciu na štarte.
Samotné preteky som dokončil na treťom mieste, za čo som vďačný, lebo motocykel pracoval inak ako v kvalifikácii… Bol som rád, že som vôbec odštartoval (aj keď som do prvej zákruty vchádzal na prvom mieste, som si istý, že odštartovať viem aj dvakrát lepšie). Rauch a Čech boli veľmi rýchli a utrhli sa mi hneď v prvom kole. Pred Vladom Petrovičom na štvrtom mieste som mal dostatočný náskok, takže som neriskoval a bezpečne došiel do cieľa pretekov ukončených predčasne kvôli silnej prehánke.
Ďakujem za odbornú pomoc Michalovi Puškárovi a verím, že cieľ ktorý sme si stanovili sa podarí dotiahnuť do úspešného konca. Taktiež patrí moja vďaka otcovi a priateľke za podporu na pretekoch.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *