Oravského deň

Richard Karnok

V sobotu sa na Slovakia Ringu uskutočnilo prvé podujatie medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v triede 125 Sport Production, ktorá mala svojho veľkého suveréna. Bol ním Jozef Oravský, ktorý po najrýchlejšom čase v kvalifikácii aj najlepšie vypálil do samotných pretekov a suverénne zvíťazil nielen medzi Slovákmi, ale aj v medzinárodnom hodnotení.

Jozef Oravský
„Na náš domáci okruh sme pricestovali spolu s mojim otcom vo štvrtok večer. Úlohou bolo sa v piatok na Fun Cupe rozjazdiť a optimálne nastaviť motorku. Problém som videl iba v množstve amatérskych jazdcov na trati, čo vytváralo veľa kolíznych momentov. Našťastie som to absolvoval v zdraví a čas, ktorý som dosiahol sa veľmi približoval tomu z minulého roka. To ma potešilo, no aj napriek tomu som chcel ešte zrýchliť. To sa mi podarilo v sobotňajších voľných jazdách a aj kvalifikácii, ktoré som vyhral a druhému v poradí odskočil o 2,3 sekundy. Do pretekov som odštartoval ako prvý a hneď som si vybudoval náskok, ktorý som postupne zväčšil a udržiaval. Našťastie sa na mojej motorke nevyskytla žiadna porucha a tak som prešiel cieľom na prvom mieste.
Veľmi ma to teší a moja vďaka patrí každému, kto sa aspoň troškou pričinil o tento môj úspech. Konkrétne chcem poďakovať mojim rodičom, Michalovi Puškárovi a členom Motovia moto clubu, ktorým tiež gratulujem k výborným výsledkom na špici štartového poľa. Sezóna je otvorená a ja sa teším na ďalšie súboje.“

Text: Richard Karnok
Foto: Martin Ayco Babják