Okruh v Rijeke konečne s novým povrchom

Richard Karnok

Po niekoľkoročných sľuboch sa konečne motocykloví pretekári dočkajú nového povrchu na známom okruhu v chorvátskej Rijeke.

Aj napriek tomu, že v posledných rokoch boli niekoľkokrát zverejnené informácie o začatí pokladania nového povrchu, až teraz sa to stalo realitou. 4. december 2017 je teda dlho očakávaným dátumom, kedy sa sen nejedného motorkára stáva skutočnosťou a po niekoľkých etapách opravy by už v sezóne 2018 mal okruh slúžiť naplno pre účely pretekov, ktoré nás zaujímajú predovšetkým z dôvodu konania motocyklového šampionátu Alpe Adria.  

Po neuveriteľných 39 rokoch sa mnohými jazdcami obľúbený okruh dočká nového asfaltu, keď ten starý bol dokončený ešte 17. septembra 1978. Následne sa v Rijeke až do roku 1990 konali preteky majstrovstiev sveta. V kalendári svetového šampionátu sa okruh v Rijeke objavil aj v roku 1991, ale pre vojnu vo vtedajšej Juhoslávii ho nakoniec nahradila španielska Jarama. Od povojnových čias sa na tejto trati jazdí motocyklový šampionát Alpe Adria, no vrátili sa sem aj majstrovstvá sveta, no už nie motocyklov, ale sajdkár.

Text: Richard Karnok
Foto: Facebook okruhu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *