Nový český tím TME racing so Šemberom a Jůdom

Richard Karnok

Na pretekárskych okruhoch sa v roku 2018 objaví nový český tím TME racing, ktorého pretekári, Michal Šembera a Dominik Jůda budú štartovať na motocykloch BMW S 1000 RR. Za celým projektom stojí práve Jůda, ktorý v uplynulých rokoch dosiahol na pretekárskych okruhoch mnoho vynikajúcich výsledkov.

Motocykle tímu TME racing budú v poli súperov aj vďaka dizajnu farieb neprehliadnuteľné

Od svojho vstupu na pretekárske okruhy prezentoval Dominik svoj veľký talent. Na Slovensku ho fanúšikovia poznajú ako víťaza medzinárodného IMRC Cupu, ale aj majstra Slovenska v triede Supersport a svojej všestrannosti navyše presvedčil nielen súperov na motodrómoch, ale aj na prírodných okruhoch. Porozprávali sme sa s ním práve o nove etape jeho kariéry, kedy bude mať okrem úlohy jazdca na starosti aj vedenie tímu.

Dominik, prečo si sa rozhodol vytvoriť svoj vlastný tím?
Mal som k tomu dva dôvody. Chcel som sa posunúť ďalej a ísť svojou cestou, byť závislý len sám na sebe a vlastnom tíme. O tíme však môžem povedať, že nebyť ľudí, ktorí do toho šli so mnou, tak by som to nezvládol. Druhým dôvodom, prečo som sa pustil cestou vlastného tímu je, že sa tento môj koncept rozhodli podporiť sponzori.

Nemáš strach, že pri starostiach o vedenie tímu sa nebudeš môcť celkom naplno venovať pretekom?
O to strach nemám, mám okolo sebe spoľahlivých ľudí a kamarátov, ktorí mi s tímom pomáhajú. Dokonca aj môj dobrý kamarát Jakub Uldrich sa ujal pozície manažéra. Bez pomoci by som do toho ani nešiel, pretože by som robil všetko tak na 50 percent a to nejde.

Dominik Jůda pri celkom novom motocykli BMW S 1000 RR

Kto všetko bude za tím TME racing jazdiť?
Budeme rozdelení akoby na dve časti. Ja sa chcem na sto percent venovať pretekaniu a tiež aj tímu, tak preto toto rozdelenie. Prioritou bude A tím, kde sme zatiaľ my dvaja s Michalom Šemberom, pričom ďalší jazdci sú v jednaní. Nechcel by som však prekročiť limit troch, maximálne štyroch motoriek. B tím bude zložený z hobby jazdcov, ktorí dostanú čiastočnú podporu v zázemí, technike a podobných veciach v réžii tímu. Pre nováčikov či ľudí, ktorí budú chcieť napredovať, je to ideálna príležitosť.

V akých seriáloch a triedach sa s tímom TME racing plánuješ predstaviť?
Rád by som obsadil triedu Superstock 1000, ktorú určite pôjdeme obaja s Michalom. Radi by sme štartovali v šampionáte Alpe Adria a klepem si na zuby, aby sa tento seriál opäť povzniesol a mal poriadnu úroveň a vysokú kvalitu jazdcov, nech je s kým súťažiť.

V centrále tímu sa naplno pracuje na príprave motocyklov na pretekársku sezónu

Predpokladám, že pre jazdcov B tímu nebude hneď určená Alpe Adria…
Áno, budú sa skôr venovať agentúrnemu jazdeniu a zdokonaľovaniu sa, keďže všetkých jazdcov budeme tak trošku trénovať. Určite ale nejaký jazdec okúsi aj šampionát Alpe Adria, nech si na vlastnej koži vyskúša, ako vyzerajú veľké preteky. Jedným z nich je aj výborný jazdec Martin Chudomel.

Ty si úspešný pretekár aj na prírodných okruhoch. Uvidíme ťa ešte na „prírode“, alebo je pre teba táto disciplína minulosťou?
Prírodné okruhy ma bavia, ale chcem sa im vyhýbať z dôvodu bezpečnosti. Pravidelne jazdím už len Dymokury. Sú na konci sezóny a sú aj relatívne bezpečné.

S manažérom Jakubom Uldrichom pri objednávaní ďalších motocyklov BMW

Prezradíš nám ciele tímu TME racing?
Ciele sú vysoké, inak by som do toho nešiel. Chceme krásny, plne funkčný český tím. Obsadzovať tie najvyššie priečky a robiť pekné meno. Mám ešte aj iné, celkom veľké plány, ale tie si zatiaľ nechám sám pre seba a až príde správny čas a všetko bude potvrdené, tak to prezradím. Nerád totiž hovorím veci len tak do vzduchu.

Založiť tím je pekná myšlienka, ale málokto si vie predstaviť, čo to hlavne v motocyklovom športe všetko obnáša. Sám a za vlastné to určite neutiahneš…
Samozrejme, ako som už spomenul, celé to mohlo vzniknúť vďaka naším partnerom, ktorým sa táto myšlienka zapáčila a preto ju chceli podporiť. Moja najväčšia vďaka patrí TME solutions. A ďalej nám veľmi pomohli spoločnosti Karatnet, Studio Horák, Boukal, Sebimoto, Wildmotors, ECS a ďalším.

Dominik, vďaka za rozhovor, držím palce, nech sa ti podarí naplniť ciele s novým tímom a aj tvoje osobné na pretekárskej trati.

Novinky z tímu TME racing môžete pravidelne sledovať na fanpage tímu facebook.com/tmeracing.

Zhováral sa Richard Karnok
Foto: TME racing team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *